Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

31 травня 2018, 17:13

ГАННА ГОПКО: «Потрібен консолідований стратегічний підхід у протидії російській гібресії»

Дискусія високого рівня «Нові формати співробітництва НАТО і ЄС з Україною» відбулася в Верховній Раді України 31 травня.  Захід ініціювали Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко та Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» за підтримки Департаменту публічної дипломатії НАТО та Центру інформації та документації НАТО Україні в партнерстві з Радою Європейського Сусідства (European Neighborhood Council, Брюссель, Бельгія). В обговорені взяли участь народні депутати України, представники міністерств, представництв НАТО і ЄС та дипломатичних місій країн-членів НАТО в Україні, численні експерти.

Відкриваючи дискусію Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зауважила, що незабаром парламент ухвалить закон про антикорупційний суд, проте Україна також потребує чіткішої підтримки міжнародних партнерів.

Ганна Гопко наголосила на важливості продовження реформ у сфері безпеки та оборони, зокрема, ухвалення до липневого Саміту НАТО у Брюсселі в цілому Закону про Національну безпеку, який має відповідати ключовим принципам НАТО. Голова Комітету у закордонних справах зауважила, що Закон про Нацбезпеку має дати початок реформуванню СБУ, позбавивши інституцію невластивих їй повноважень в економічних питаннях. Також Ганна Гопко закликала партнерів і надалі докладати зусиль для розблокування заходів в рамках комісії Україна-НАТО. Вона підкреслила, що важливим для енергетичної безпеки Європи є недопущення будівництва газопроводу «Північний потік-2».

«Замість подвійних стандартів – а саме нових інвестицій в Росію зі сторони європейських компаній в обхід санкцій, коли в Україні на фронті щодня гинуть солдати, цивільні, серед яких діти – потрібен жорсткий тиск на Кремль та консолідований стратегічний підхід у протидії російській гібресії» - зауважила Голова Комітету.

Самюель Вестербай, виконавчий директор Ради Європейського Сусідства зазначив, що перед Європою виникають нові виклики, такі як гібридні війни, пропаганда та кібер-атаки. Саме тому, на його думку, Україна має розглядатися як частина Європи.

Василь Боднар, заступник Міністра закордонних справ України, підтримав позицію щодо необхідності посилення співпраці НАТО-ЄС-України та зазначив, що НАТО має показати чітку та сильну позицію щодо України. Таку думку також підтвердила Барбара Маронкова, директор Центру інформації та документації НАТО в України, яка розповіла про конкретні можливості та напрямки співпраці з НАТО. З свого боку, Александер Вінніков, голова Представництва НАТО в Україні, зазначив,  що безпекові виклики для України та усього регіону Східного партнерства впливають на зміст співпраці між НАТО та Євросоюзом. 

Президент центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар наголосив на важливості посилення міжінституційного діалогу та поглибленого вивчення проблемних питань безпекового та оборонного співробітництва в форматі НАТО – ЄС – Україна.