Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

23 травня 2018, 17:24

Народні депутати України показали британським парламентарям наслідки російської агресії на Донбасі

Співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Світлана Заліщук та Олексій Рябчин показали наслідки російської агресії британським колегам, депутатам Шотландської національної партії Парламенту Великої Британії та Північної Ірландії: речник партії з питань оборони Stewart McDonald, речник партії з питань оборонних закупівель Douglas Chapman, речник партії з питань міжнародного розвитку Chris Law та керівник офісу депутата Neal Stewart  в рамках дводенної поїздки на Схід України.

          Метою візиту британських парламентарів на Донеччину та до міста Харкова було знайомство з Україною, ознайомлення з ситуацією на Сході та можливість, на власні очі, побачити наслідки російської агресії та гібридної війни.

       

За словами Олексія Рябчина, “Британські парламентарі отримали всю необхідну інформацію, поспілкувались з українськими військовими і наочно ознайомились з фактами російської агресії, були вражені самопожертвою керівництва та працівників Авдіївського коксохімзаводу, Авдіївської військово-цивільної адміністрації та багатьох інших людей, завдяки яким місто має тепло, воду, електрику та робочі місця”.

 

Разом з українськими депутатами, члени делегації відвідали Свято-Успенську Святогірську лавру, яка є Державним історико-архітектурним заповідником та історичною архітектурною пам’яткою на Сході України.

Також члени делегації завітали до міста Харкова, де мали можливість оглянути визначні місця та зустрітися з громадськими активістами, які борються проти корупції в рамках цілого міста.

          Світлана Заліщук впевнена, що після двох днів візиту, по поверненню, парламентарі  зможуть аргументувати перед Урядом Великої Британії та Північної Ірландії необхідність надання та збільшення Україні всебічної допомоги.

          Офіційний візит британської делегації депутатів до України відбувся завдяки співпраці та всебічному сприянню групи з міжпарламентських зв’язків Верховної Ради з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії з  Посольством Великої Британії в Україні, Комітетом у закордонних справах Верховної Ради України, Міністерством закордонних справ України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством оборони України, Збройними Силам України та Донецькою обласною державною адміністрацією.