Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

24 квітня 2018, 12:45

ДІЇ З ДЕОКУПАЦІЇ КРИМУ МАЮТЬ СТАТИ ОДНИМ ІЗ ГОЛОВНИХ ЗАВДАНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ – ГАННА ГОПКО

 

«Реальні дії з деокупації Криму мають стати одним із головних завдань української держави, і це мають бути спільні дії різних органів влади в тісній координації з західними партнерами», - відзначила Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко у виступі на круглому столі «Український Крим: минуле та сьогодення», що відбувся 23 квітня в Херсоні.

Ганна Гопко наголосила, що через бюрократичну тяганину, погану взаємодію між відомствами, а нерідко і корупційні впливи Україна далеко не повністю використовує можливості впливу на ситуацію навколо Криму.

 

«Чому Україна постачає електроенергію в Крим на контрольований Фірташем завод «Титан», продукція якого використовується в т.ч. для російської армії? Чому така несистемна протидія незаконному авіасполученню і лише нещодавно почалася хоча б якась протидія незаконним заходам суден у кримські порти? Чому взагалі, слушно вимагаючи санкцій від західних партнерів, ми не зупиняємо діяльність торгівельних мереж у Криму, маючи для цього всі можливості? Чому з багатьох причетних до окупації півострова посадовців, що їздять на материкову Україну, затримуються одиниці?», - запитала Голова комітету у закордонних справах.

 

На думку Ганни Гопко, час перейти до комплексних дій, які створять серйозні проблеми для окупантів, і водночас посилять безпеку південних рубежів України та максимально захистять права громадян на окупованій території і внутрішньо переміщених осіб.

 

У роботі круглого столу, організованому Представництвом Президента України в Криму за сприяння Херсонського державного університету, взяли участь також народні депутати від Херсонщини Володимир Співаковський та Микола Паламарчук, Представник Президента України в АРК Борис Бабін, представники експертного та громадського середовища, Меджлісу кримськотатарського народу, правоохоронних органів.

 

Учасники круглого столу погодилися з потребую сформувати на основі пропозицій Представництва Президента в АРК комплексний план першочергових дій з протидії російської агресії в Криму, а також домовилися про проведення спільного засідання профільних парламентських комітетів для законодавчого забезпечення цих заходів – від визначення відповідальності за колабораціонізм до наведення ладу з питаннями громадянства, майнових і немайнових прав, економічних взаємин з окупованою територією, енергетичної, освітньої, інформаційної політики в контексті завдань з деокупації Криму.