Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

16 квітня 2018, 14:31

ГАННА ГОПКО ЗАКЛИКАЛА ОБ’ЄДНАТИ ЗУСИЛЛЯ У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ ТА УХВАЛИТИ ЯКІСНІ ЗАКОНИ ПРО НАЦБЕЗПЕКУ Й АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

Закон про дипломатичну службу, прийнятий нещодавно парламентом, дасть в руки українським дипломатам надійні інструменти захисту національних інтересів України, - заявила Голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганна Гопко під час презентації 16 квітня щорічного дослідження зовнішньої політики «Українська призма: зовнішня політика 2017». 

 


Голова Комітету закликала українські відомства тісніше координувати дії в секторі енергетичної безпеки, а також закликала призначити заступника Міністра закордонних справ, що забезпечував би таку координацію. Серед важливих пріоритетів зовнішньої політики Ганна Гопко назвала посилення взаємодії з Заходом для протидії російській агресії, регіональне співробітництво, в тому числі формування Міжпарламентської Асамблеї Україна-Грузія-Молдова, напрацювання торгівельних угод з важливими партнерами, наприклад, Канадою та Ізраїлем. На її думку, держава має збільшити фінансування дипломатичних місій, а посади послів у ключових державах не мають так довго бути вакантними. 

 Ганна Гопко звернула особливу увагу на потребу ухвалити в другому читанні якісні закони про Антикорупційний суд та Нацбезпеку, які є важливими як для національної безпеки, так і для економічної стабільності та надійної співпраці з  МВФ та НАТО напередодні Саміту в Брюсселі . 

 «Успіх зовнішньої політики залежить від здобутків політики внутрішньої та від якості роботи роботі національної збірної всіх гілок влади й громадського суспільства  для захисту національних інтересів», - підсумувала Ганна Гопко.

 Дослідження зовнішньої політики «Українська призма: зовнішня політика 2017» здійснено за Ради зовнішньої політики «Українська призма», представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Громадської ради при МЗС України.