Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

09 лютого 2018, 16:17

7 лютого 2018 року у співпраці Голови Комітету Г.Гопко та Посольства Японії в Україні відбулася презентація на тему: «Основні напрямки економічної діяльності Японії в Україні»

Захід відбувся у резиденції Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні Шігекі Сумі.

У презентації взяли участь народні депутати України, представники ЦОВВ, японських урядових та неурядових компаній та інші.


Основна увага була приділена обговоренню економічної  допомоги Японії для Україні, а саме кредитна допомога, грантова безвідплатна, фінансова, схема зелених інвестицій (GIS), для подолання наслідків аварії  на ЧАЕС та нерозповсюдження ядерного матеріалу, а також технічне співробітництво. Загальна сума допомоги складає 3.1 млрд. доларів США.

У ході презентації також було обговорено діяльність та проекти  нещодавно відкритого офісу японської агенції міжнародного співробітництва JICA в Україні. Відкриття в Україні офісу JICA – потужний політичний крок і посилення економічної співпраці.

          

Українська сторона висловила свою вдячність за ефективну підтримку Японією реформ в Україні, надання гуманітарної та технічної допомоги, а також зазначили, що високо  цінуємо підтримку Японією територіальної цілісності та суверенітету України і висловили сподівання на надання такої підтримки і в майбутньому.

Принагідно інформуємо, що ВРУ прийняла Постанову про Заяву Верховної Ради України "Про засудження випробувань зброї масового ураження Корейською Народно-Демократичною Республікою", метою якої є заклик до КНДР відмовитися від агресивних проявів та спрямувати зусилля на вирішення питань шляхом діалогу, оскільки дії Пхеньяна, спрямовані на розвиток більш потужних ракет, а також погрози застосувати ядерну зброю є серйозною загрозою не лише безпосереднім сусідам КНДР, але і глобальній стабільності, безпеці вже далеко поза межами Корейського півострова.