Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

05 лютого 2018, 11:50

«Україна має оперативно ухвалити закон про гуманітарне розмінування», — Голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Світлана Заліщук


28 січня -1 лютого 2018 року за підтримки ОБСЄ відбувся візит до Хорватії урядово-парламентської делегації України (народні депутати, представники Міністерства оборони України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, Державної служби з надзвичайних ситуацій, представники дипломатичних установ) з метою вивчення їхнього розмінування.

За результатами візиту Голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Світлана Заліщук заявила: «Україна має оперативно ухвалити закон щодо гуманітарного розмінування, яке дозволить імплементувати міжнародні стандарти в українське законодавство. Досвід Хорватії показує, що розмінування може тривати понад 20 років після завершення конфлікту, з огляду на масштаби забруднених територій», зазначає Світлана Заліщук.

Українські депутати переконалися, що Хорватія може слугувати прикладом ефективного правового врегулювання процесу розмінування, а також міжвідомчої координації. Одним з найбільших досягнень у царині розмінування є створення Хорватського центру розмінування, який виконує функції з координації та контролю протимінної діяльності, а також сприяє налагодженню ефективного міжнародного співробітництва.

«Розмінування це також питання мільярдів доларів з бюджету України та від донорів. Тому інструменти парламентського та громадського контролю за інфраструктурою розмінування будуть ключовими», підкреслила Світлана Заліщук.

Під час робочого візиту Світлана Заліщук зустрілася з Прем’єр-Міністром Хорватії, а також разом з колегами взяла участь у низці зустрічей. Українська делегація обмінювалася досвідом з представниками Міністерства оборони Хорватії, відвідала Штаб-квартиру Хорватського центру протимінної діяльності, ознайомилася з проектами розмінування біля м. Сісак та роботою тестового полігону.