Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

14 липня 2017, 15:50

13 липня 2017 року відбувся парламентський захід на тему: «Німеччина та Україна у Європі: відповідальність за минуле – обов’язки на майбутнє», який проводився за ініціативи Голови Комітету Г.Гопко разом з депутатом німецького Бундестагу МаріЛуїзе Бек та за сприяння Фонду «Відродження» та програми «Київський діалог»

 

У заході з української сторони взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради України І.Геращенко, Голова Комітету Г.Гопко, члени Комітету у закордонних справах Б.Тарасюк, В.Ар’єв та С.Заліщук, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О.Белькова, інші народні депутати України, заступник Міністра соціальної політики Н.Федорович та Перший заступник міністра інформаційної політики України Е.Джеппар, Надзвичайні та Повноважені Посли України в Німеччині Н.Зарудна, Ю.Костенко, українські історики, громадські активісти, та інші.

З німецької сторони у заході взяли участь делегація німецького Бундестагу на чолі члена Союз90/Зелені МаріЛуїзе Бек, Тимчасово повірений у справах Посольства Німеччини в Україні Бінзель Вольфганг, німецькі історики, зокрема, представник Німецького товариства зовнішньої політики (DGAP) Вільфред Їльге, автор книги про Голодомор в Україні, активісти та експерти.

Під час заходу основна увага була приділена тому, що для сучасної політика надзвичайно важливо знати історію, бо саме історія вчить не робити помилки й допомагає досягти єдності  в умовах окупації та збройного конфлікту. Українці сьогодні мають уникати жахливих помилок минулого та спільно вибудовувати майбутнє.

«Радянського Союзу більше не існує, а Росія - не єдиний спадкоємець цієї імперії. А тому історичну вину, яку взяв на себе Німецький Рейх, тобто відповідальність, ми несемо не тільки по відношенню до Росії, а й по відношенню до громадян України. Українці мають усвідомити загрози та не дозволяти новій навалі російського сучасного тероризму стати домінантною в регіоні сьогодні», заявила МаріЛуїзе Бек. «Зважаючи на те, що Німеччина в особі канцлера Меркель є лідером у мирному врегулюванні ситуації на сході України, важливо для німецького суспільства зрозуміти, що таке Україна, яку ціну заплатили українці та як вони страждали тоді, зокрема від Гітлера, і зараз від російської агресії».

Голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко свій виступ розпочала з подяки німецьким друзям, зокрема депутату німецького Бундестагу Марілуїзе Бек. Саме вона взяла не себе сміливість, сприяти тому, що наприкінці травня в німецькому Бундестазі відбулись перші дебати, під час яких обговорювали історичну відповідальність Німеччини перед Україною. Вона висловила сподівання, що восени, після виборів до Бундестагу, нові законодавці продовжать цю дискусію. Німеччина нині залишається для нас стратегічним партнером, акцентувала законотворець, нагадавши, що керівництво цієї країни цікавиться тим, що відбувається у нас, та має чітку позицію стосовно санкцій проти Росії.

Зокрема, європейські держави, в т.ч. й Німеччина мають посилювати санкції проти Росії як держави-агресора з метою протидії гібридній війні, запобіганню втіленню проекту «Північний Потік 2», мирному врегулюванню конфлікту на Сході України та поверненню тимчасово окуповану  територію півострова Крим.

Учасники парламентського заходу чітко висловили впевненість в успіху України і перемозі над путінською агресією та закликали німецьких політиків об’єднати зусилля для захисту спільних цінностей та інтересів.