Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

21 червня 2017, 14:12

ВІДБУВСЯ РОБОЧИЙ ВІЗИТ ГОЛОВИ КОМІТЕТУ Г.ГОПКО РАЗОМ З ЛИТОВСЬКИМИ КОЛЕГАМИ А.КУБІЛІУСОМ ТА Г.КІРКІЛАСОМ ДО М.БЕРЛІН

Під час візиту Г.Гопко та литовські колеги провели низку зустрічей в рамках першої спільної ініціативи з метою підсилення міжнародної підтримки України.

Зокрема, відбулися зустрічі з Головою Комітету з закордонних справ Бундестагу Н.Рьотгеном, зовнішньополітичним радником Федерального канцлера К.Хойзгенгом, Головою Комітету з питань ЄС Бундестагу Г.Кріхбаумом, заступником Голови фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Х.Фрідріхом, та інші.Під час зустрічей було представлено Новий європейський план для України, затверджений Комітетом у закордонних справах Сейму Литви на основі Стратегії підтримки України 2017-2020 та закликано Німеччину до подальшої підтримки.

Г.Гопко взяла участь у СЛУХАННЯХ БУНДЕСТАГУ НА ТЕМУ: «ІСТОРИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НІМЕЧЧИНИ ПЕРЕД УКРАЇНОЮ», які були організовані парламентською фракцією Союз 90/Зелені на чолі депутату Бундестагу Марілуїзи БЕК. У слуханнях взяло участь близько 300 учасників, у т.ч. відомий історик Тімоті Снайдер, українські дипломати на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Німеччині України в Німеччини Андрієм Мельником, численні політики та експерти з Німеччини й інших країн Європи.


Економічно потужна, вільна, демократична Україна відповідає інтересам Німеччини і всієї Європи, - відзначила у своїй промові в німецькому Бундестазі на зазначених слуханнях  Голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганна Гопко.


Голова Комітету висловила впевненість в успіху України і перемозі над путінською агресією і закликала німецьких політиків об’єднати зусилля для захисту спільних цінностей та інтересів. Зокрема, на думку Ганни Гопко, європейські держави, в т.ч. й Німеччина,  мають разом протидіяти втіленню проекту «Північний Потік 2», який суперечить стратегії енергетичної безпеки ЄС, а також посили санкції проти Росії як держави-агресора, а також закликала німецьких колег визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.


У ході виступу Г.Гопко зазначила, що відповідні слухання щодо відповідальності Німеччини перед Україною відбудуться у Верховній Раді України у липні поточного року.