Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

21 грудня 2018, 12:51

Візит делегації депутатської групи дружби з Україною Палати представників Арабської Республіки Єгипет до України

З 18 по 21 грудня 2018 року делегація Палати представників  Арабської Республіки Єгипет перебувала з візитом в Україні. Це був перший офіційний візит єгипетських парламентарів до України. До складу делегації увійшли члени створеної в травні поточного року групи дружби «Єгипет – Україна» на чолі з головою депутатської групи паном Ахмедом Ель Сегіні.

Під час візиту до парламенту відбулась спільна зустріч делегації з керівництвом Комітету Верховної Ради України у закордонних справах та членами депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Арабською Республікою Єгипет на чолі з керівником групи дружби Олександром Присяжнюком. Також у заході взяли участь народні депутати України Анна Романова, Ірина Суслова, Роберт Горват, Дмитро Стеценко та Ярослав Єдаков. У ході бесіди сторони обговорили можливості розширення двосторонньої співпраці, зокрема в таких галузях, як сільське господарство, освіта та туризм. Було зазначено, що Єгипет є найбільшим торговельним партнером України на Африканському континенті, утім потенціал для збільшення товарообігу між нашими країнами використовується далеко не повною мірою. Тож у найближчій перспективі основна увага, на думку сторін, має бути прикута до пожвавлення та збільшення товарообігу між Україною та Єгиптом.

Також у рамках візиту єгипетських парламентарів до України відбулися зустрічі з заступником Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольгою Трофімцевою, заступником Міністра освіти і науки України Романом Гребою та заступником Міністра закордонних справ України Василем Боднаром.

Проведені зустрічі та переговори продемонстрували зацікавленість сторін у зміцнені взаємовигідного партнерства між державами у політичній та економічній сферах, їхню відкритість до діалогу, налаштованість до  поглиблення та активізації двосторонніх контактів, пошуку нових ефективних форм та напрямів взаємодії.