Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

24 жовтня 2018, 14:53

Візит депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Чорногорією до Чорногорії

 

З 9 по 11 жовтня 2018 року делегація українських парламентарів – членів  депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Чорногорією на чолі з керівником  зазначеної депутатської групи А.Шипком перебувала з візитом в Чорногорії. До складу делегації увійшли народні депутати України І.Куліченко, О.Нечаєв, А.Река, М.Фролов та О.Дроздик.

В рамках візиту відбулися ряд зустрічей:

 

Зустріч з Головою Скупштини Чорногорії Іваном Брайовичем (Біла зала Скупштини Чорногорії)

Перша зустріч групи дружби парламенту ЧГ і парламенту України є чітким індикатором готовності двох дружніх країн продовжувати зміцнювати співробітництво в багатьох областях, зазначив Голова Парламенту Чорногорії Іван Брайович на зустрічі делегації групи дружби парламенту України з парламентом Чорногорії на чолі з Головою української групи Андрієм Шипком.

І.Брайович підкреслив, що результати, досягнуті Чорногорією після відновлення її незалежності, зробили країну повноправним членом Північноатлантичного альянсу і першим наступним членом Європейського союзу та постійно вносять вклад в стабілізацію всього регіону Західних Балкан.

Україна та Чорногорія мають одні і ті ж цілі зовнішньої політики, і тому необхідно активізувати свої зусилля в просуванні парламентської дипломатії, яка знаходить своє відображення в поліпшенні якості існуючих двосторонніх відносин, подальшого розвитку економічного співробітництва, - Андрій Шипко.

Співрозмовники погодилися з тим, що зміцнення політичних і економічних зв'язків між двома країнами може бути здійснена завдяки єдиному парламентському механізму, такому як -групи дружби, і що зміцнення співпраці в галузі туризму може надати додатковий імпульс всебічним відносинам між Україною та Чорногорією.

Зустріч з Головою групи дружби з Парламентом України Генці Німанбегу та членами групи (Червона зала Скупштини Чорногорії)

Голова групи дружби ВРУ з парламентом Чорногорії, Андрій Шипко подякував, що Чорногорія визнає стратегічні амбіції України, яка хоче стати повноправним членом НАТО і ЄС, і в зв'язку з цим висловив упевненість в тому, що досвід Чорногорії в цих процесах можуть істотно допомогти Україні здійснювати свої державні інтереси.

Чорногорія рішуче підтримує дипломатичні зусилля, що вживаються в напрямку сталого врегулювання ситуації щодо суверенітету, єдності, незалежності та територіальної цілісності України, сказав віце-спікер Парламенту. Також він висловив задоволення у зв'язку з існуванням груп дружби, зазначивши, що ця форма співпраці, яка проявляється через прямий зв'язок між депутатами двох парламентів, є дуже ефективним механізмом для поліпшення існуючих дружніх відносин між Чорногорією і Україною.

Керівник української делегації Андрій Шипко запропонував Голові групи дружби з парламентом України Генці Німанбегу та членам групи відвідати Україну з офіційним візитом до Києва для продовження та зміцнення співпраці на парламентському рівні.

На зустрічі були присутні і брали активну участь члени групи дружби парламенту Чорногорії з ВР України: Андрія Ніколіч (голова Комітету з міжнародних відносин та еміграції), Мірсад Муріч, Олександра Вукович, Йованка Лалічіч.

Зустріч з Міністром охорони здоров’я Кенаном Храповичем


Зустріч з Муберою Курпейович, генеральним директором Дирекції з вищої освіти і Марком Вукашіновичем, начальником Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти

Зустріч з міністром сталого розвитку і туризму Павлем Радуловічем

Міністр з питань сталого розвитку та туризму Павел Радулович зустрівся з представниками парламентської групи дружби Верховної Ради України з парламентом Чорногорії.

В ході зустрічі члени української делегації висловили зацікавленість в питанні переробки сміття в Чорногорії. Міністр ознайомив членів делегації з інформацією про поточну діяльність в цій області і заявив, що реалізується стратегія поводження з відходами, яка заснована на Директиві ЄС щодо поводження з відходами , і до 2030 року 50% відходів у Чорногорії буде відсортовано та перероблено.

П.Радуловіч, серед іншого, поінформував про стратегічний підхід до розвитку туризму в країніі та представив поточні проекти в цій галузі. Розглянувши можливості зміцнення співробітництва в галузі туризму, співрозмовники погодилися, що необхідно активізувати співпрацю, просувати туристичні потенціали обох країн, а також зміцнювати обмін досвідом у сфері розвитку туризму. Також було приділено увагу питанню поліпшення авіасполучення між Чорногорією і Україною, міністром Радулович особливо підкреслив на необхідність поліпшення взаємодії туроператорів і встановлення прямих повітряних ліній, для регулярного сполучення між нашими країнами.

Співрозмовники відзначили, що успішне двостороннє співробітництво між Чорногорією та Україною реалізується, і є можливість для подальшого вдосконалення.

Зустріч з працівниками Посольства України в Чорногорії та представниками української громадськості Чорногорії. Участь у міжнародній акції до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті»

Чорногорія перейняла естафету міжнародної акції до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті»

09 жовтня 2018 року Чорногорія приєдналася до тих держав, у яких 85 днів поспіль вшановують пам’ять жертв однієї з найбільш трагічних сторінок в історії України – Голодомору 1932-1933 років. Окремо зворушливим моментом події стала згадка 85-ти імен дітей Київської області, які загинули від Голодомору.

До комеморативних заходів, окрім представників Посольства України в Чорногорії, приєдналися народні депутати України – члени групи дружби з парламентом Чорногорії на чолі з Андрієм Шипком та представники української громадськості.