Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

01 грудня 2017, 09:30

Народні депутати України звернулись до членів парламенту Великої Британії з проханням лібералізувати візовий режим Великої Британії для України

За ініціативою співголів Світлани Заліщук та Олексія Рябчина, члени групи ВРУ з міжпарламентських зв'язків зі Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії підготували колективне звернення до парламентарів Великої Британії та передали його парламентарям  в рамках візиту британської делегації в Україну.

 

Звернення закликає Велику Британію “піти за прикладом країн Шенгенської зони і ввести безвізовий режим для короткострокових поїздок громадянам України”. Народні депутати України звертають увагу британських колег на високий рівень відмов у видачі віз українцям та численні випадки затримки розгляду віз. В рамках перегляду візового режиму Великої Британії щодо України, пропонується відкрити консульський відділ в Україні та покращити візовий сервіс аби пришвидшити процес отримання віз.

 

В зверненні йдеться: “Ми розуміємо всі виклики, які зараз турбують Велику Британію, особливо у часи Брексіту і розробки нових імміграційних правил. У той же час, ми закликаємо уряд Великої Британії розглянути тимчасову, альтернативну пропозицію, і зробити можливим відкривати громадянам України, які мають позитивну візову історію, довгострокові (наприклад, п’ятирічні) візи”.

 

Звернення було підписано представниками різних фракцій ВРУ, серед яких Юрій Левченко, Наталія Кацер-Бучковська, Альона Шкрум, Борис Тарасюк, Ірина Геращенко, Остап Єднак, Ганна Гопко, Мустафа Найєм, Вікторія Пташник, Оксана Продан, Сергій Лещенко, Олександр Співаковський, Анна Романова, Ігор Луценко, Павло Різаненко, Оксана Білозір, Владислав Голуб, Дмитро Білоцерковець, Григорій Шверк.

 

Голова парламентської групи Великої Британії зі зв’язків з Україною Джон Віттінгдейл, якому були вручені колективні звернення, пообіцяв сприяти розгляду звернень в парламенті Великої Британії.