Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

16 червня 2017, 12:05

Візит депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Грузією до Грузії

З 11 по 15 червня 2017 року делегація українських парламентаріїв на чолі з керівником  депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Грузією Хвичею Мепарішвілі перебувала з робочим візитом у Грузії. До складу делегації також увійшли народні депутати України Дмитро Добродомов, Давид Макар'ян, Олег Купрієнко та Ярослав Маркевич.

У перший робочий день українська делегація провела окремі зустрічі зі Спікером Парламенту Грузії Іраклієм Кобахідзе та членами групи дружби Грузія-Україна, а також Головою Комітету у закордонних справах Софією Кацаравою та Головою Комітету оборони та безпеки Іраклієм Сесіашвілі.

Сторони обговорили питання поглиблення міжпарламентського співробітництва, акцентувавши увагу на активізації контактів на рівні груп дружби та відповідних профільних комітетів парламентів обох країн. Значну увагу під час зустрічей було приділено питанням координації дій щодо реалізації євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України та Грузії, а також тісної взаємодії між членами постійних делегацій Верховної Ради України та Парламенту Грузії у рамках міжпарламентських організацій і міжнародних асамблей.

У ході розмови українські парламентарії висловили переконання, що традиційно дружні і стратегічно важливі відносини між Україною і Грузією й надалі розвиватимуться в атмосфері взаємної довіри і підтримки зусиль наших держав у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність в умовах російської агресії та окупації.

"В Україні високо цінують підтримку Грузією незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, її допомогу в психологічній реабілітації поранених українських військовослужбовців та оздоровленні дітей, які постраждали внаслідок бойових дій. Україна також шанує усіх грузинських героїв, які загинули на Майдані Незалежності у Києві та під час бойових дій у зоні АТО. Ми пам'ятаємо усіх їх поіменно", - зазначили парламентарії.

У свою чергу грузинська сторона подякувала українцям за послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності Грузії, наголосивши на зміцненні політичного діалогу та всебічному розвитку дружніх і стратегічно важливих партнерських відносин між Грузією та Україною.

Під час зустрічі з Першим заступником Міністра закордонних справ Грузії Давидом Залкаліані сторони привітали одна одну з 25-ю річницею встановлення українсько-грузинських дипломатичних відносин, зосередивши увагу на важливості дипломатичних, економічних та культурних зв'язків між нашими країнами.

Під час візиту до Кутаїсі українська делегація взяла участь у засіданні Парламенту Грузії, а також у спільній зустрічі з парламентською групою дружби Грузія-Україна та українськими школярами зі Львова.