Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

18 травня 2017, 12:03

17 травня 2017 року відбулась зустріч членів депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Саудівською Аравією з представниками групи дружби Консультативної ради Королівства Саудівська Аравія з Україною

Конструктивна та багатообіцяюча зустріч з міжпарламентською групою дружби з Україною Консультативної ради Королівства Саудівська Аравія відбулася 17 травня цього року. Під час зустрічі говорили про перспективи подальшої співпраці та окреслили її основні напрямки. Зокрема, акцентували увагу на активізації діяльності в сферах економіки, торгівлі, сільського господарства, авіаційно-космічної промисловості, освіти, науки, культури і туризму. Також торкнулися теми участі жінок у політичному житті.


Візит делегації Консультативної ради Королівства Саудівська Аравія відбувся  у відповідь на візит  української делегації у травня 2016 році, яка відвідала Ер-Ріяд та провела низку зустрічей з депутатами Консультативної ради, міністром транспорту, віце-президентом Саудівського фонду розвитку, а також керівниками Ради торговельно-промислових палат КСА та Торговельно-промислової палати Ер-Ріяду. І вже рівно через рік з візитом-відповіддю Київ відвідали саудівські парламентарі.

До недавнього часу обмін візитами парламентських делегацій України та Королівства Саудівська Аравія не вирізнявся особливою активністю. Упродовж останніх десяти років українсько-саудівські контакти на міжпарламентському рівні можна було перелічити на пальцях однієї руки. Тому нинішній офіційний візит парламентської делегації з Королівства Саудівська Аравія можна сміливо назвати важливим кроком на етапі зміцнення двосторонніх взаємин.

Сьогоднішня зустріч вселяє надію, що наші міжпарламентські взаємини розвиватимуться динамічно і ефективно, а головне - сприятимуть пожвавленню та розширенню усього спектру співробітництва між Україною та Саудівською Аравією. Розвиток двосторонньої співпраці є вигідним для обох сторін.