Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

17 листопада 2016, 10:14

Візит делегації депутатської групи дружби "Бельгія-Україна" Федерального Парламенту Королівства Бельгія до України

ЗВІТ

щодо візиту в Україну делегації депутатів  міжпарламентської

групи дружби “Бельгія-Україна” Федерального парламенту

Королівства Бельгія

31 жовтня - 03 листопада 2016 року

 

31 жовтня - 03 листопада 2016 року відбувся візит в Україну делегації депутатів  міжпарламентської групи дружби “Бельгія-Україна” Федерального парламенту  Королівства Бельгія. До складу делегації входили: Жорж Даллемань (Georges Dallemagne) - керівник делегації; Пол Ван Ден Дрейше (Pol Van Den Driessche) - сенатор Федерального парламенту Королівства Бельгія; Жан Жак Фло (Jean-Jacques Flahaux) - депутат Палати представників Федерального парламенту Королівства Бельгія; Міріам Кітір (Meryame Kitir) - депутат Палати представників  Федерального парламенту Королівства Бельгія; Патрік Переманс (Patrick Peremans) - секретар делегації.

 

 

У ході візиту відбулися зустрічі бельгійської парламентської делегації з:

01.11.2016 - першим заступником Голови Верховної Ради України    І.В. Геращенко; першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі С.І. Кубівим; віце-прем’єр-міністром із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І.О.Климпуш-Цинцадзе.

Під час зустрічі з першим заступником Голови Верховної Ради України І.В.Геращенко бельгійською парламентською делегацією було виявлено великий інтерес до реалізації реформ в Україні, особливо в сфері боротьби з корупцією та ситуації на Донбасі, оскільки вони зацікавлені в поліпшенні гуманітарної ситуації в зоні конфлікту.

І.В. Геращенко закликала бельгійський парламент до збереження єдності в підтримці тиску Російської Федерації по реалізації Мінських Угод, звільнивши заручників, забезпечення доступу міжнародних гуманітарних місій на окупованих територіях, підтримку проектів з розмінування. Також, І.В. Геращенко закликала колег підтримати Україну в наданні безвізового режиму, оскільки українською стороною було виконано План дій щодо лібералізації візового режиму.

Також, на зустрічі обговорювалося питання необхідності посилення координації дій у всіх міжнародних парламентських платформах. Було звернуто увагу на останню сесію Міжпарламентського союзу і його рішення, про проведення чергового засідання Міжпарламентської союзу в Санкт-Петербурзі. І.В. Геращенко висловила стурбованість українською стороною, у зв'язку з рішенням про проведення форуму високого рівня в країні, яка бере безпосередню участь у гарячих військових конфліктах, масових порушеннях прав людини та несуть відповідальність за смерть тисячі мирних жителів на окупованих територіях України.

 

 

Під час зустрічі з першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економічного розвитку і торгівлі С.І. Кубівим дискусія концентрувалася на важливості підтримки України з боку європейських інституцій, у зв'язку з необґрунтованою економічною агресію Росії проти України. Йдеться про санкційну підтримку ЄС проти РФ, як основного інструменту впливу на агресора. Обговорювалося, також, питання і про інвестиції в Україну, розширення торговельно-економічної співпраці Україна-ЄС та Україна-Бельгія.

Під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І.О. Климпуш-Цинцадзе було обговорено питання ухвалення Бельгією позитивного рішення щодо зони вільної торгівлі між ЄС та Канадою. Це показує, що коли сторони хочуть досягти домовленості, то усі мобілізуються, і рішення може бути ухвалене позитивно.

 

 

 

02.11.2016 - членами міжфракційного об’єднання "Єврооптимісти"; представниками громадянського суспільства (внутрішньо переміщені особи); Київським міським головою В.В. Кличком; керівництвом та членами Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції; керівництвом та членами депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Королівством Бельгія.

Під час зустрічі з членами міжфракційного об’єднання "Єврооптимісти" обговорили пріоритет та стратегію роботи МФО, як платформи просування прогресивних рішень представниками різних фракцій в Парламенті.                Представники МФО "Єврооптимісти" поділилися своїми застереження, щодо зволікань ЄС по прийняті рішення по безвізовій лібералізації, а також не завжди однорідні позиції європейських партнерів щодо країни-агресора Росії. Окреслили перспективи мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, в тому числі безперспективність імплементації Мінських угод, в тому вигляді у якому вони обговорюються зараз. Наголосили на відсутності політичної підтримки внесення змін до Конституції України, в частині спеціального статусу Донецької та Луганської областей.

Під час зустрічі з представниками громадянського суспільства (внутрішньо переміщені особи) було обговорено ситуацію щодо переселення громадян із Криму та тимчасово окупованих територій сходу. Зконцентровано увагу на основних проблемах, таких як, законодавче регулювання даного питання та матеріальної допомоги громадянам (внутрішньо переміщеним особам). Наголошено, що на сьогодні по питанню переселенців працює багато громадський та благодійних організацій, які виявлять наявні проблеми переселенців та намагаються допомогти їм. Деякі організації надають тільки матеріальну допомогу, а деякі працюють над покращенням законодавства та з інших питань у даній сфері.

Бельгійськими колегами було порекомендовано співпрацювати з ними у даному питанні, оскільки є багато організацій за кордоном, які можуть та хочуть допомогти Україні та її громадянам у питанні покращення умов життя внутрішньо переміщених осіб.

Під час зустрічі з Київським міським головою В.В. Кличком сторони зустрічі наголосили на важливості поглиблення зв’язків між Україною та Бельгією у сфері економіки, культури та туризму. "У нас є унікальний шанс популяризувати Київ як туристичний центр. Наступної весни ми прийматимемо пісенний конкурс Євробачення, і наше завдання – добре підготуватися, аби гості міста змогли оцінити його атмосферу і красу", - наголосив Кличко.

Жорж Даллеман наголосив, що Київ та Брюссель є містами-побратимами, тому важливо активізувати співпрацю в економічній та культурній сфері: "Я був віце-мером Брюсселю і мені знайомі ваші турботи. Ваші успіхи важливі не тільки для України, а й для усієї Європи. Київ та Брюссель є містами-побратимами, тому ми хотіли б мати більш глибокі економічні та культурні зв’язки. Було б добре обмінюватися досвідом щодо розвитку наших міст".

Під час зустрічі з керівництвом та членами Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Королівством Бельгія - обговорили можливість проведення у майбутньому двосторонньої українсько-бельгійської виставки з метою просування двосторонніх відносин в економічні та культурній сфері. Отримали попереднє запрошення щодо приїзду української делегації до Королівства Бельгія,            з метою вивчення досвіду децентралізації безпекових питань та роботи інституцій Королівства Бельгія.

Візит в Україну делегації депутатів  міжпарламентської групи дружби "Бельгія-Україна" Федерального парламенту  Королівства Бельгія засвідчив повну підтримку іноземними партнерами позиції України у контексті триваючої агресії з боку РФ, її готовність до активізації міжпарламентської складової відносин, а також готовність до надання дієвої підтримки Україні у процесі впровадження ключових реформ.

 

 

Співголови депутатської групи ВРУ

з міжпарламентських зв'язків

з Королівством Бельгія                                                                           О. Сотник

                  

                                                                                                                           Н.Найєм