Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

23 травня 2018, 15:08

Стенограма засідання Комітету 16.05.2018

СТЕНОГРАМА

засідання Комітету у закордонних справах

16 травня 2018  року

Веде засідання Голова Комітету ГОПКО Г.М.

 

БРОВЧЕНКО Ю.П. Шановні народні депутати, на ваш розгляд вноситься проект Закону про приєднання України до Метричної конвенції. Закон передбачає приєднання України до Метричної конвенції, учиненої 20 травня 1875 року в місті Парижі.

Метрична конвенція – це міжнародна угода, спрямована на розробку і підтримку міжнародних еталонів систем одиниць вимірювання Міжнародної системи одиниць (СІ). На сьогодні підписантами Метричної конвенції є 58 держав-членів і 41 країна, які мають асоційоване членство, в тому числі Україна з 2002 року.

Враховуючи термін перебування 16 років в якості асоційованого члена і внески, які були зроблені, Україна буде звільнена від сплати вступного внеску до Метричної конвенції у розмірі 56 тисяч євро.

Прийняття закону дасть можливість проводити звірення національних еталонів України з національними еталонами 58 держав-членів Метричної конвенції, придбати за собівартістю відкалібрований платино-іридієвий еталон кілограма (на сьогодні Україна має національний еталон кілограма із нержавіючої сталі нижчого рівня); отримати послуги з калібрування еталонів та доступ до обмежених розділів веб-сайту Міжнародного бюро мір та ваг, що містять наукову та стратегічну інформацію, які є недоступними для асоційованих членів.

Шановні народні депутати, враховуючи, що прийняття законопроекту дозволить виконати зобов'язання, взяті на себе Україною в рамках Угоди про асоціацію з ЄС щодо участі міжнародних організацій із законодавчої та науково-метрологічної… та визнання метрологічної системи України на міжнародному рівні, пропонуємо і просимо прийняти його за основу та в цілому, запропонувати Верховній Раді.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Одне коротке питання.

У нас в бюджет уже передбачено ці збільшення 2018-2020 роки, ну, тобто коли ми стаємо повноправним вже членом, з 50 тисяч внесок до 56 тисяч євро. Тобто це вже все є, зауважень не буде потім…?

 

БРОВЧЕНКО Ю.П. Так.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. В когось є запитання з членів комітету? А що ми так довго, 16 років, не приєднувалися? Хто затягував? В чому проблема? Конвенція з 1875 року. Росіяни винні?

 

ВІТКІН Л.М. Були питання, пов'язані з фінансуванням. Тобто от зараз ми платимо 51 тисячу, а мусимо платити 56, але… як асоційовані члени. Тобто це фактично 90 відсотків від суми повного членства. Але це поступово нам збільшувалась ціна. Тобто, чому ми раніше не вступали, тому що не було необхідних коштів для того, щоб платити внесок.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже дякую. Дуже дивна позиція, 6 тисяч всього різниця…

 

ВІТКІН Л.М. Ні, зараз, це на зараз.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я зрозуміла.

 

ВІТКІН Л.М. Вона постійно збільшується. Чим більше ми як асоційовані члени, то тим більше ми маємо платити, от принцип такий, для того щоб стимулювати члени ставати повноправними членами. Тому зараз фактично уже нема перепон.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я зрозуміла. Добре, дякую.

У когось з членів комітету є запитання? Немає.

Хто за те, щоб підтримати приєднання України до Метричної конвенції? Одноголосно. Рішення прийнято.

Колеги, зараз ми переходимо до… Ми виключили дуже важливі питання, зокрема і про конференцію по Міжпарламентській асамблеї 8-9 червня, яку робить спікер і наш комітет. Те, що ми голосували, за створення Міжпарламентської асамблеї.

Зараз переходимо: про міжпарламентську співпрацю. Є ряд листів від членів різних груп дружби, зокрема, і які вже підходили. Ми з вами почали обговорення щодо візиту української парламентської делегації до Нідерландів, де треба визначитися, хто від комітету готовий їхати. Ми тоді приймали рішення, що поїде комітет, один представник, євроінтеграційний; один – голова групи дружби, якщо погоджується; і з нашого комітету. Тобто такий комбінований. Нідерланди.

Так само і в Румунію. Тобто, я думаю, що це питання ми можемо скоротити, для того щоб потім, хто визначиться, вже формувати ці групи, бо ми рішення проголосували за ці поїздки.

Тепер є ще питання Канади, є питання Світлани Петрівни – делегація на Схід. Правильно? Тому давайте почнемо… І в нас на це все реально лишається 10 хвилин.

Канада. Є лист Канади, куди хоче їхати делегація, ви бачили, нашої групи дружби. Канада головує зараз у Великій сімці. Правда, в цьому листі вони просять, щоб туди поїхало 10 людей. Ми можемо тільки відповідно до всіх процедур чотирьох і так далі. Вони просили проголосувати збільшити, зважаючи на важливість Канади, перший візит групи дружби і так далі.

В кого які думки?

 

АР'ЄВ В.І. Ну, оскільки у нас були певні обставини, що, дійсно, у нас з Канадою не були нормально встановлені міжпарламентські зв'язки, ці обставини, в принципі, останнім часом змінилися. Тому я вважаю, що за каденцією така країна, як Канада, яка надає велику допомогу Україні і є один із найближчих партнерів, заслуговує на те, щоб, дійсно, як запропонувала Ганна Миколаївна, відповідно і прийняти цей візит, і як виняток дозволити візит розширеним форматом.

Ну, давайте визначимо. Вони хочуть 10, ну, ми можемо визначитися.

 

ТАРАСЮК Б.І. У мене запитання. Чи пояснюють керівництво групи кількість - 10? Чому не 4, чому не 6, чому не 8? Але я підтримую аргументи, які висловив Володимир Ігорович.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Колеги, а в мене альтернативна точка зору. Я думаю, що ми не робили винятків досі ні для жодної групи. І якщо ми робимо для однієї, то це скринька Пандори для всіх груп: чому одна кількість, а не інша. Це перший аргумент.

А другий аргумент. Все-таки з Канадою у нас досить дружні і близькі відносини. І би використала гроші на додаткових членів групи, перепрошую, на додаткові візити в ті країни, в яких ми недопрацьовуємо, з якими у нас є проблеми, в які нам треба ще точно поїхати.

Тому я би підтримала 4, традиційну квоту, тобто, незважаючи на те, що ми раніше не голосували, а інші гроші використали на інші держави, які… в ту ж Німеччину, "Північний потік-2" потребує грошей. От наші колеги їдуть, наприклад, за свої гроші, там в Британію зараз, в Данію їздять і так далі. Да, я би використовувала для того, щоб конкретно… на інші країни, які потребують нашої уваги.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. … думки? Колеги, я просто…

 

ТАРАСЮК Б.І. У мене запитання було. У мене питання: скільки членів цієї групи бере на безкоштовний проліт авіакомпанія?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Борис Іванович, я ж не менеджер………..

 

ТАРАСЮК Б.І. Я чому питаю? Якщо керуватися підходом однаковим для всіх груп – 4, то можна було би розглянути питання про збільшення, враховуючи те, скільки членів делегації авіакомпанія бере за безкоштовний проліт. Тобто це була би свого роду компенсація.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Борис Іванович, я думаю, що це не повноваження Комітету у закордонних справах – займатися ще логістикою, перельотами членів і так далі.

Я вважаю, колеги, є затверджені відповідно до процедури, розпорядження - 4 особи. Тому є якісь пояснення. Але тут, якщо подивитися навіть по партійному представництву: Геращенко, Черненко, Бєлькова, Герасимов, там цей… - це одна фракція. Ну, четверо людей з однієї фракції – трішки не зрозуміло. Дальше, тобто… ну, тоді в нас будуть по всім іншим групам… До нас не було жодних претензій, до комітету, тому що ми до всіх підходили однаково. І тому ніхто не міг прийти до нас і сказати: "А чому ви тим групам відправили……." А зараз ми відкриваємо фактично вікно критики для нас, для комітету, через те, що робимо виняток для цієї поїздки.

Тому я, наприклад, не хотіла би, щоб ми створювали перший який прецедент - і потім нам розповідали, що є якісь там любимчики чи нелюбимчики і так дальше.

Ну, четверо. Я пропоную затвердити цей візит, хай їдуть, щоб не було ніяких гальмувань, що скажуть, що ми там загальмували четверо. Хай шукають…

 

_______________. (Не чути)

 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так вони собі визначаться. Все, ми просто затверджуємо четверо осіб.

 

ЗАЛІЩУК С.П. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Хоч весь, правильно.

Тому я пропоную поставити на… Ми підтримуємо візит групи дружби в Канаду відповідно до всіх наших процедур: четверо - за рахунок бюджету, вся решта делегація, хай вони між собою ……….., хто хоче їхати, ми підтримуємо всіх, хто хоче їхати, але четверо за державний бюджет.

Хто за таке рішення? Хто – проти? Всі – за. Так, Канада закрита.

Так, будь ласка, Світлана Петрівна, Британія.

 

ЗАЛІЩУК С.П. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, колеги, хто… Це можливо? Вам сказали у відділі транспорту і зв'язку: вони таке забезпечують? Бо в нас потім виникне…

 

ЗАЛІЩУК С.П. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Що на забезпечення візиту британських колег… В когось є заперечення?

Хто за те, щоб підтримати забезпечення транспортом британських колег? Дякую, колеги.

В нас ще чехи приїжджають на наступний тиждень. Ми зараз переконуємо представників групи дружби з чехами, вони їдуть на схід. Це дуже важливо. Оскільки тут не було жодних готелів, щоб вони зразу через Київ. Буде теж зустріч, секретаріат повідомить, як і коли.

Колеги, тепер в нас ще залишається питання… Де ця наша ще була… Хто чехів, хто може з чехами поїхати на схід? Ми це скинемо тоді в окрему розсилку, і тоді будемо цей…

Що в нас тут  ще залишається? (Загальна дискусія)

Та це тільки транспорт, їм тільки треба транспорт. Добре, тоді давайте чехів так само, тому що вони реально, незважаючи на те, що тут готелі забиті, нема цей… вони їдуть зразу на схід. Тому їм треба тільки транспорт, якого немає.

Хто за те, щоб чехів підтримати, транспорт, так само? Одноголосно. Дякую, Настя, що ти це тримаєш на контролі.

Друзі, тепер далі. Був зараз візит… (Загальна дискусія)

Давайте це ще в такому… в порядку обговоренні в чаті в WhatsApp, обговоримо ті, хто підтвердить, так само, як і по Нідерландах, і по Румунії.

Наступне. Чехи, оце нам треба було проголосувати, хто може, і щодо транспорту є рішення. Тепер щодо Бельгії і Греції.

Людмила Олександрівна, по Греції коротко. У вас є перед очима. Вони приїхали, але вони нас інформують, просять…

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Вони нас поінформували… (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Хто за те, щоб підтримати Грецію, візит сюди? (Не чути)

 Тепер, що у нас ще було? У нас ще була Португалія, правильно? Є Португалія у вас роздрукована. Це хочуть їхати туди група дружби. Вони отримали запрошення. Ви пам'ятаєте, що Португалія визнала Голодомор в минулому році, і підходив цей керівник групи дружби Дзюблик і говорив про те, чи може парламент підтримати… Наша посол Огнівець там… Так, це група дружби, да. Можна розбавити групу дружби, комітет наприклад.

 

АР'ЄВ  В.І. У нас залишилося від депутатських груп один візит.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, так що? Бережемо. (Не чути)

 

АР'ЄВ  В.І. Один візит, тобто це до кінця року. Тому, якщо у нас до України по групам дружби після Бельгії є ще три опції для повного фінансування, то після голосування за Канаду у нас є лише один візит. До того ми Іспанію, Туреччину і Великобританію вже затвердили.

Тому я вважаю, що нам потрібне серйозне обґрунтування, чому саме Португалія. Або відкласти, для того щоб зрозуміти, залишити опцію для тих речей, які нам будуть потрібні, особливо з огляду на…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я теж підтримую таку логіку, тому що по тим стратегічним інтересам, які в нас могли би бути в Португалії, зокрема визнання Голодомор геноцидом відбулося в минулому році, Євробачення вже як таке там відбулося, тобто тут краще вибирати або Францію, або там, де, дійсно, є для України зараз чи там нормандський… резерв, да. І ми б мали це проголосували.

Колеги, тоді це рішення відкладаємо, так само, як там ще буде по Македонії. Ми тоді попросимо Володимира Ігоровича подивитися по тим питанням. Людмила Олександрівна дає запити від різних депутатів.

Ще там було щось по ПАРЄ, якась конфліктна ситуація, Володимире, які треба було би так само проговорити. Ми вам відправляли на опрацювання.

 

АР'ЄВ  В.І. Ми відкладаємо чи ми…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте відкладемо рішення, продивимося ще які, поговоримо з Дзюбликом щодо цього. Ну, я так розумію, більше зараз настрій відмовити, але послухаємо ще ці… щодо корупції в ПАРЄ, в Парламентській асамблеї Ради Європи, там якісь слухання і так дальше. Ми просили би, щоб ви підготували. Тоді давайте на наступне засідання продивіться ці листи, які були. (Загальна дискусія)

Володимир, ви проведете розслідування з НАБУ про корупцію…

 

АР'ЄВ  В.І. Я поінформую…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте, знаєте, як ми зробимо…

 

АР'ЄВ  В.І. Якщо можна… На вчорашньому засіданні Регламентного комітету там згадувалася Україна без імен, без цих… від колишнього доповідача Хорді Шукла, що хтось там із української делегації там домовляється з кимось із Секретаріату ПАРЄ.

Учора двічі ставили Хорді Шуклі, який відповідав на питання членів Регламентного комітету ПАРЄ прохання уточнити і повідомити Регламентного комітету безпосередньо, якщо у нього є інформація, про яку він говорить, то назвати імена і інші факти. Він відмовився це робити двічі.

(Загальна дискусія)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, ми, на жаль, мусимо зараз з Борисом Іванвоичем йти на зустріч з Волкером. В нас був дуже потужний на сьогодні засідання, ще декілька питань. Тому ми можемо або зібратися ще в п'ятницю, якщо ніхто не їде, або вже всі питання на ці…

Ну, дуже коротко, Володя, ну, тому що ми не можемо…

 

АР'ЄВ  В.І. Ну, це в рамках міжпарламентської співпраці. Я хочу поінформувати, що ми запрошуємо до України конференцію на вересень місяць щодо діаспори, яка називається "Платформа для політики співробітництва: роль асоціацій діаспор та взаємодія з органами влади під егідою парламентської мережі з питань діаспори в Парламентській асамблеї Ради Європи".

Я хотів запропонувати, щоб від імені Голови Верховної Ради, щоб ми, якщо треба було б, затвердили, для учасників цієї конференції дали таку вітальну вечерю, якщо ви не проти.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Не проти. Володя, не проти.

Почекайте, колеги, останнє, бо бігають депутати… Є затвердити: Парагвай, Танзанія і Уругвай групи дружби. Давайте це затвердимо, бо ми затягуємо час. Соловей – керівник групи дружби "Парагвай", Побочіх Михайло Олександрович – "Танзанія", і "Парагвай" – Матківський Богдан Миронович. І Кувейт. О, Кувейт дуже обов'язково, бо вже нас посол з Кувейту дзвонив, відповідно до домовленостей Президента, там наша група не працює. І Кувейту.

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Немає.

Хто за те, щоб ці чотири затвердити? Дякую.

Все, колеги, дякую за засідання. І тоді наступний комітет давайте або в п'ятницю зробимо, я все-таки пропоную в п'ятницю, якщо буде згода.

(Загальна дискусія)