Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

23 січня 2017, 17:27

Стенограма засідання Комітету 18.01.2017

СТЕНОГРАМА

засідання Комітету у закордонних справах 

18 січня 2017 року

Веде засідання Голова Комітету ГОПКО Г.М.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кворум знайшовся, ми можемо починати засідання нашого комітету. Відразу прошу вибачення перед усіма, хто змушений був чекати. В нас була дуже відповідальна розмова, дуже серйозна, з нашими друзями з Канади, з парламенту, з Комітету у закордонних справах трошки розмова затягнулася. Але я вважаю, що це дуже важливо було проговорити ряд важливих питань.

Тому, зважаючи на те, що в нас сьогодні 12 пунктів, які ми маємо сьогодні проглянути, я пропоную… Ірина Степанівна! Почати засідання комітету. У нас одної людини не вистачає для кворуму. Доброго дня.

Колеги, хто за цей порядок денний, який є, прошу… Ну, ми спробуємо його дуже швидко протягнути, дивіться, скільки людей чекало. Тому давайте спробуємо. Хто – "за"? Одноголосно. Рішення є.

Так, пішли, перший пункт порядку денного. Про проект Закону про приєднання до Протоколу (реєстраційний номер 01124). Будь ласка, Анастасія Євгенівна Дєєва, доповідайте.

 

ДЄЄВА А.Є. Дякую.

Сьогодні хотіла доповісти про проект Закону про приєднання до Протоколу про внесення правок до пункту а) частини першої статті 1 та частини першої та пункту b) частини третьої статті 14 Угоди про міжнародні дорожні перевезення небезпечних вантажів. Міністерство внутрішніх справ розробило даний акт на виконання статей 367, 369 та додатків Угоди асоціації між Україною  та Європейським Союзом. Даний проект передбачає гармонізацію та покращення нашого національного законодавства до стандартів Європейського Союзу.

Дані правки передбачають внесення змін до визначення термінів таких, як "транспортний засіб", а також статті 14 передбачає зміну подачі строків проектів правок до Генеральної асамблеї.

Ніяких зауважень від міністерств, на розгляд  яких був направлений даний проект, не було, всіма погоджено. Прийняття проекту акта підтверджую згоду України на обов'язковість для неї положень Європейської угоди про міжнародні дорожні перевезення небезпечних вантажів.

Нагадаю, що Україна приєдналася до зазначеної Європейської угоди ще у 2000 році і реалізація акта забезпечить здійснення з боку України внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності протоколом поправок. Реалізація проекту не потребує видатків з державного бюджету України, тому прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Колеги з МЗС, будь ласка, тут Христина Василівна є чи Сергій Валерійович, хто є? Саєнко, будь ласка. Ви можете сісти за стіл тут біля мікрофону. Скажіть, будь ласка, вашу позицію, якщо можна, дуже коротко.

 

САЄНКО С.В. МЗС погоджено також цей законопроект, оскільки він передбачає підвищення рівня безпеки. Все, що було сказано пані Дєєвою про перевезення небезпечних вантажів автомобільним  транспортом, тобто в цілому законопроект просимо підтримати як такий, що відповідає вимогам і нашим зобов'язанням в рамках Угоди про асоціацію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Чи є у когось з членів комітету питання до доповідачів? Якщо немає, то ставлю на голосування про те, щоб підтримати цей проект закону. Хто – "за"? Одноголосно. Рішення є. Дякую. Дякую колегам. Ті, хто доповідав, вже не будуть доповідати по іншим питанням. Дякуємо за участь.

Наступний складний, я пропонувала, можливо, перейти до третього перед тим як ми займаємось ратифікацією з Люксембургом, щоб швидше, щоб відпустити людей, які давніше чекали, якщо ви не заперечуєте, 3 пункт зараз. Будь ласка, 3 пункт Закону про Ратифікацію угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Індонезія про співробітництво в оборонній галузі. Будь ласка, Павловський Ігор Валентинович, заступник міністра оборони.

 

ПАВЛОВСЬКИЙ І.В. Бажаю всім міцного здоров'я. Проект закону розроблено Міністерством оборони з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для Ратифікації Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Індонезія про співробітництво в оборонній галузі. Прийняття проекту акту створить правові підстави для здійснення українсько-індонезійського співробітництва у сфері оборони. Співробітництво планується проводити за напрямками обмін візитами вищих посадових осіб, в тому числі від Збройних Сил, розвиток військово-технічного співробітництва, розвиток співробітництва галузі оборонної промисловості та логістики, співробітництво в оборонній, науково-технічній галузі, обмін інформацією з оборонних, військових питань, розвиток військової освіти і підготовка персоналу, сприяння співробітництву між Збройними Силами держав сторін, інші напрямки співробітництва за вимогами сторін.

Державними органами і уповноваженими виконанню угоди є Міністерство оборони сторін, підписантів Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони підтримує прийняття даного законопроекту. Його реалізація не потребує витрат з державного бюджету, прошу підтримати. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Ігор Валентинович.

Будь ласка,  якщо МЗС, я так розумію, тут є Олійник Ілля Борисович, правильно?

(Загальна дискусія)

 

ОЛІЙНИК І.Б. МЗС повністю підтримує необхідність сертифікації цього документу. Ми погодили його і підписання, і подання Кабінету Міністрів на ратифікацію, документ має перспективу, оскільки індонезійський ринок є дуже вигідним для нашого оборонно-промислового комплексу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Я так розумію, це за результатами візиту Президента України в Малайзію, Індонезію минулого року?

 

ОЛІЙНИК І.Б. Ні, це під час візиту 5 числа, під час візиту серпневого до Малайзії…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Я якраз про це і кажу, це вже. Добре, дякую. Колеги у когось є запитання до доповідачів щодо ратифікації цієї угоди? Якщо немає, то прошу підтримати "за". Хто - "за"? Дякую, рішення є.

Переходимо до пункту 2. Проект Закону про ратифікацію Конвенції між урядом України і Урядом Великого Герцогства Люксембург про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень і так далі (реєстраційний номер 0125), Кабінет Міністрів України – подання. Будь ласка,  представник Міністерства фінансів Наврата Артем Ігорович, будь ласка.

 

НАВРАТА А.І. Доброго дня. Проект закону підготовлений з метою виконання внутрішньодержавних процедур необхідних для того, щоб Конвенція та Протокол набрали чинності у стосунках між двома країнами. Необхідність укладання Конвенції Протоколу пояснюється тим, що доход, який виникає в економічних стосунках між резидентами України та Люксембургу підлягають оподаткуванню у подвійній юрисдикції. Тому зазначені Конвенції і Протоколи спрямовують, …сприяють уникненню подвійного оподаткування. По-друге, запобіганню ухиленню від сплати податків і, по-третє, взаємному зменшенню податкових перешкод для закордонних інвестицій та торгівлі. Це важливо стосовно України, оскільки її чинне податкове законодавство передбачає уникнення подвійного оподаткування лише на основі підписання двосторонніх міжнародних угод.

Протоколом передбачені наступні ставки оподаткування пасивних доходів. По дивідендам, загальна ставка – 15,  5 відсотків – для дивідендів які отримують компанії, що володіє не менше ніж 20 відсотками капіталу компанії, яка такі дивіденди виплачує. Проценти, загальна ставка –  10 та 5 відсотків – для процентів, які сплачуються у зв'язку з продажем в кредит промислового комерційного або наукового обладнання процентів за банківською позикою. Роялті, загальна ставка – 10 відсотків та 5 відсотків –  для роялті відносно авторських прав на наукові твори, патенту, торгової марки, таємної формули, процесу або інформації щодо промислового, комерційного або наукового досвіду.

Сьогодні згідно з чинним законодавством, коли конвенція 97-го року фактично не діяла, такі доходи оподатковуються за звичайною ставкою, передбаченою Податковим кодексом у розмірі 15 відсотків. Проте, слід підкреслити, що встановлення в міжнародних угодах про уникнення подвійного оподаткування дещо нижчих ставок, ніж це передбачено національним законодавством, є загальноприйнятою світовою практикою, спрямованою на стимулювання двосторонніх економічних зв'язків. При цьому розмір ставок оподаткування пасивних доходів, передбачений в протоколі, відповідає вимогам модельної Конвенції ОЕСР. Крім того, у зв'язку з фактичною відсутністю Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Люксембургом, з цією країною також відсутнє правове поле для обміну податкової інформації. Протокол, який пропонується підписати, містить необхідні статті про обмін податкової інформації в редакції, яка відповідає останнім стандартам ОЕСР.

Дякую за увагу. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую дуже.

Будь ласка, якщо можна, посол з особливих доручень Першого європейського департаменту МЗС Оснач Михайлов Васильович. Є?

 

ОСНАЧ М.В.  Дякую, пані голова.

Доброго дня усім. МЗС підтримує звернення Міністерства фінансів з проханням схвалити проект Закону про ратифікацію протоколу. Як відомо, Конвенція була підписана ще в 1997 році, але ще не ратифікована у зв'язку із низькими ставками оподаткування дивідендів та процентів. Саме метою протоколу є зняти ці проблеми і забезпечити ратифікацію і конвенції, протокол є невід'ємною частиною, і набрання нею чинності.

Ну, хотів би, як вже сказав шановний представник Мінфіну, чинна податкове законодавство України передбачає уникнення подвійного  оподаткування лише на основі двосторонніх міжнародних угод. І такі угоди вже успішно діють з багатьма країнами, зокрема, зі США, ФРН, Нідерландами.

Дякую за увагу, прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, колего.

Віктор Іванович, будь ласка.

 

ВОВК В.І.      Ну, у мене не стільки питання, скільки виступ. У нас є певний стандарт, коли ми вносимо зміни у законодавство. Власне кажучи, це є зміни до існуючої, діючої на сьогоднішній  день конвенції між Україною і Герцогством Люксембурзьким. Протокол  вносить зміни не в діючу конвенцію. Є стандартна  як би форма, в якій ми розглядаємо будь-які зміни до законодавства, а це, по суті, зміна в міжнародну  конвенцію, відповідно до Конституції відповідає змінам у нашому законодавстві.

У нас тоді є перед очима порівняльна таблиця. Ми бачимо, що було і що пропонується у порівнянні із тим, що було.

Я хотів би зрозуміти, які позиції в частині оподаткування були до підписанні цього протоколу, і що буде у порівнянні з тим, що було, що пропонується зараз. Я пропоную відкласти це питання, поки нам не буде подана порівняльна таблиця.

І ще третя колонка, що пропонує модельна ця… модельна Конвенція ОЕСР. Щоб ми побачили, що в модельній конвенції, що в нас було і  що пропонується. Без цього я пропоную це питання не розглядати і відкласти і запропонувати нам належним чином подати документи. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Віктор Іванович. Наш комітет не головний. Ще будуть розглядати саме цей проект Закону про ратифікацію і Комітет з євроінтеграції, і Комітет з питань податкової політики, і Комітет з питань бюджету, і  антикорупційний комітет. Тобто ми тут один із додаткових, скажімо, неосновних комітетів. Тому просто, зважаючи на наш величезний насичений… (Шум у залі) Ні! Ну, є частина ратифікацій, які розглядає Комітет з питань європейської інтеграції, все, що дотично до країн-членів Європейського Союзу, а є ратифікації, які безпосередньо у предметах відання нашого комітету. Це якраз і стосується більше предмету відання Комітет з питань євроінтеграції. Плюс буде ще комітет Южаніної, Павелко і так далі.

Тому, колеги, я можу поставити на голосування вашу пропозицію: перенести розгляд  цього питання або дати, якщо вас задовольнить, відповідь представника Міністерства фінансів, які відмінності.

 

ВОВК В.І. … в нормальному роздрукованому вигляді, у вигляді нормальної порівняльної таблиці. Без порівняльної  таблиці, розумієте, ми не можемо робити свої висновки і голосувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  На майбутнє, прохання до Міністерства фінансів готуватися до засідань, надсилати, тому що у членів комітету виникають такі важливі пропозиції. Колеги, в кого які ще будуть пропозиції  до того, що крім того, що… крім того, що запропонував Віктор Іванович? Підтримати що?

Добре, я ставлю тоді  на голосування першу пропозицію Віктора Івановича: перенести – от як члена комітету – з вимогою отримання порівняльних таблиць, друге – це ставити на голосування. Правильно?

Колеги, хто… Будь ласка… Да, коментуйте, будь ласка. Ви – Людмила Олександрівна,  начальник Відділу міжнародного  оподаткування та імплементації міжнародних договорів Мінфіну. Будь ласка.

 

ПАЛАМАР Л.О.  Так.

Я дуже коротко скажу, що переговори з Люксембургом тривали більше 10 років взагалі, і вони не  йшли на поступки, не дивлячись на те, що у нас укладені угоди з Нідерландами та з  Бельгією, з якою взагалі укладені нулі. В 1996 та 1993 роках. І наразі накінець ми дійшли діалогу висновку такого, що необхідно укласти таку конвенцію і встановити ставки на рівні Модельної конвенції ОЕСР.

Таким чином, було по дивідендах скасована нульова ставка оподаткування. По процентам піднята ставка з 2 процентів до 5 відсотків. І взагалі основна стаття щодо обміну податкової інформації в новій редакції, яка прийнята ОЕСР, була також запропонована в цій конвенції.

Тобто взагалі я можу сказати, що конвенція відповідає основним стандартам Модельної конвенції ОЕСР.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Важливо, власне, щоб всі наші міжнародні зобов'язання, відповідність до ОЕСР, обмін інформацією і так далі.

Віктор Іванович, бачите?

 

ВОВК В.І. Добре, мене задовольнила ця…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я вам дуже дякую, Віктор Іванович.

 

ВОВК В.І. …порівняльна таблиця. Просто наступного разу ви б розмножили і роздали це депутатам від самого початку, і тоді б не виникало…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. І у виступах, да. Дякую, Віктор Іванович, за вашу прискіпливу і правильну позицію.

Будь ласка, колеги, хто за те, щоб підтримати? Рішення є, одноголосно. Дякую.

 

ПАЛАМАР О.В. Дуже дякуємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, наступний проект Закону про ратифікацію Угоди про співробітництво між Україною та Європейською організацією з питань юстиції. Будь ласка, Петухов Сергій Вікторович. Він був, я бачила, він стояв в коридорі, чекав і побіг на Комітет з питань європейської інтеграції.

Є Ченцов Всеволод Валерійович. Можливо, вас заслухаємо, будь ласка. Це …..….., будь ласка.

 

ЧЕНЦОВ В.В. Дякую, пані голово.

У червні минулого року підписано Угоду про співробітництво між Україною та Євроюстом. Укладання угоди відповідає намірам України та ЄС розвивати відносини у сфері юстиції та внутрішніх справ. Набрання чинності угодою створює правову основу для використання Україною можливостей Євроюсту щодо швидкого обміну інформацією, координації дій у протидії транскордонній злочинності та сприяння збору доказів з метою реального підвищення ефективності діяльності компетентних органів України та ЄС у розслідуванні тяжких злочинів транснаціонального характеру.

Хочу нагадати, що укладання угоди з Євроюстом є одним із критеріїв імплементації Україною плану дій з лібералізації візового режиму між Україною та ЄС. Проект Закону України про ратифікацію Угоди з Євроюстом узгоджено з Міністерством фінансів, з Мінекономрозвитку і торгівлі, Генеральною прокуратурою та Мін'юстом.

Прошу членів комітету підтримати законопроект про ратифікацію угоди.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, колеги.

Оскільки знову це питання не є, скажімо, наш комітет не профільний, Комітет з питань Європейської інтеграції. Але я щойно розмовляла із  заступником міністра паном Петуховим, який просить підтримати. Він зараз пішов на зустріч з міністром, з  міжнародними організаціями. Я думаю, можливо не варто переносити цей  розгляд на наступне засідання, коли є позиція МЗС і є позиція Мін'юсту, прохання підтримати їх. Якщо є якісь запитання, можливо, представник МЗС зможе відповісти, якщо є у членів комітету.

Якщо немає, тоді пропоную підтримати так само ратифікацію цієї угоди. Хто – "за"? Дякую, колеги, рішення є. Всім  доповідачам також спасибі.

Переходимо до 5 пункту порядку денного про  проект рекомендацій парламентських слухань на тему: "Актуальні питання зовнішньої політики України".

Вперше за 13 років відбулися в стінах парламенту слухання "Актуальні питання зовнішньої політики України". Є проект рекомендацій. Я дякую тим членам комітету, які надіслали свої пропозиції. До нас також сьогодні завітав Василенко Володимир Андрійович, член громадської ради при комітеті. Із своїми пропозиціями, будь ласка, нам потрібно затвердити і потім винести в сесійний зал також для… постанову для затвердження рекомендацій парламентських слухань.

Можливо хтось  перший з членів комітету готовий виступити, а тоді надати слово Володимиру Андрійовичу. Будь ласка. Чи є хтось із членів.

Будь ласка Віктор Іванович.

 

ВОВК В.І. Я дуже коротко скажу, що тривалий час десь протягом місяця до проведення цих парламентських слухань працювала робоча група, яка була створена за рішенням комітету, по напрацюванню проекту рекомендацій  парламентських слухань. В складі головував в нашій робочій групі Борис Іванович Тарасюк, якого, на жаль, немає сьогодні. В складі були Ганна Миколаївна, Світлана Петрівна, я,  ми в чотирьох. І ми досить плідно працювали над текстом рекомендацій.

Нам був запропонований текст рекомендацій МЗС  і Кабінетом Міністрів. Він певною мірою був врахований нами, в максимально можливій мірі. Тим не менше ми вважали, що ці рекомендації повинні носити характер не стільки звіту МЗС про зроблену роботу, скільки парламентське бачення  саме засад зовнішньої політики і актуальних питань. І саме в такому ключі і були напрацьовані ці рекомендації.

Вони є результатом певного внутрішнього компромісу, який був досягнутий в рамках нашої робочої групи. Хоча, на мій погляд, деякі позиції можна посилити. Я так розумію, що Володимир Андрійович ………, який сьогодні теж виступати, запропонує деякі внесення змін  до цих рекомендацій. На моє переконання, ці рекомендації в цілому носять дуже важливий характер, в тому числі, в частині рекомендаційній до Верховної Ради, до Президента, до Кабінету Міністрів України. І на моє переконання, якщо нам вдасться переконати наших колег в сесійній залі, що необхідно прийняти ці рекомендації, ми  знайдемо для цього  226 голосів, прийняття цього документу буде  одним з найбільш важливих результатів роботи нашого Кабінету Міністрів за останні два роки. Дякую.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Мені здається, що Віктор Іванович досить системно виклав… описав нашу роботу. Я теж хотіла подякувати всім колегам, хто долучився, і з громадської ради. Зокрема, я дивилася пропозиції і рекомендації, з якими ви пройшли. Ми їх розглядали на нашій робочій групі і вносили низку своїх рекомендацій до ваших рекомендації, зауваження. Тобто, наприклад, основне з моїх зауважень щодо тих пропозицій, які ви сьогодні принесли, стосується того, що ми використовуємо  слово "Росія", наприклад "Росія розглядає Україну своїм єкзистенційним ворогом", але я пропоную це формулювати як "нинішня російська влада", наприклад. Тому що не вся Росія. Є росіяни, які навпаки виступають і у в'язницях перебувають з те, що  вони виступають за  Україну, журналісти або активісти, той же Ільдар, не пам'ятаю прізвище його, Дадін, за якого ми щойно постанову підтримали теж на Комітеті закордонних справ, який виступав за територіальну цілісність України. Можна  згадувати багато активістів, правозахисників, деякі політики, як ми знаємо, і так далі.

Тому ми на робочій групі обговорили це питання, і пропонуємо у такому контексті це формулювати.

Ну, і по іншому, в мене є пропозиція, щоб ми розглядали кожну правку окремо і за неї голосували, тому що я не бачу можливості комплексно проголосувати за ці якось пропозиції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Світлана Петрівна.

Давайте тоді ми зараз заслухаємо якраз пана Василенка. Будь ласка.

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Дякую, Ганна Миколаївна.

Ну, насамперед, я хотів би привітати всіх членів комітету  і вас особисто за успіх. Я вважаю, що це проведення парламентських слухань і рекомендацій, сформульовані на основі виступів і пропозицій учасників слухань, вони є збалансованими і водночас принциповими і мають відіграти важливу роль у  формуванні засад зовнішньої політики України.

Сам документ, він логічний, послідовний, і головне, що сформульовані практичні рекомендації до всіх гілок влади.

Щодо пропозицій, Світлана Петрівна, я згоден, тут можна, звичайно, замінити слово "Росія" на "російська влада". Я би написав не "нинішня російська влада", а "російська влада", тому що, ну, ви знаєте, російська влада розглядає Україну як … це абсолютно нормально і прийнятно.

Тепер я ще хотів… я не знаю, який результат обговорення цих… А, ще не було… Ясно!

Тепер ще одне, вірніше, кілька принципових положень. На сторінці 7 я пропоную перенести на сторінку 7 абзац із сторінки 1 – "Аналіз політики владного режиму Росії до України протягом усіх років незалежності свідчить…" – у дещо розширеному вигляді. І він звучить так. Аналіз, і він пов'язаний з тим  абзацом, який ми щойно обговорили. Аналіз практики ставлення Росії до України протягом всіх років її незалежності свідчить, що механізми співпраці створені між двома державами, зокрема в економічній, енергетичній, військовій та гуманітарній сфері,  Росія врешті-решт завжди використовувала проти України.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Володимир Андрійович, давайте не зачитувати цей довгий абзац, ну просто з метою збереження. Він є в кожного перед очима. Взагалі, я думаю, що  найкраща була би пропозиція, це  пройтися просто по сторінках. Якщо в когось з членів є, і в такому затверджувати. То буде найоперативніша можливість. По сторінках рекомендацій, і там, де  у вас є, наприклад, сторінка перша, абзац такий, погоджуються члени комітету чи не погоджуються. І в такий спосіб швидко пройти, затвердити, тому що у нас це п'яте питання і з  ще дуже багатьох питань, із 12.

Давайте так, у вас є  самий цей документ вже де рекомендації?

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Є, звичайно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Є, чудово. Колеги, пропоную так.  Перша сторінка, в когось є зауваження, пропозиції? У вас є ваша пропозиція сформулювати третій абзац в такій редакції. Водночас зовнішня політика України має будуватися з урахуванням того,  що  Росія розглядає Україну своїм ……….. ворогом і ставить під сумнів загрозу, яка  ставить під сумнів її право та існування ……….. та переслідує точну мету тотально знищує Україну як націю суб'єкта замість цього, що в нас є.

Будь ласка, Світлана Петрівна.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Я вже висловила свою пропозицію, замінити "Росія" на "російська влада". Ми це обговорювали на робочій групі, і тоді всі погодилися…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Але версії які? Версії у вас з паном професором Василенком чи...

 

 ЗАЛІЩУК С.П. Я не заперечую проти цієї поправки, водночас пропоную, щоб Росія в цій поправці викладена була  як російська влада.

 

 ВАСИЛЕНКО В.А. Я згоден.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Тоді пропоную взяти на першій сторінці в цьому абзаці, його сформулювати так, як пропонує професор Василенко, але замість Росії – російська влада. Так, є.  Пішли далі. Російська влада, но не  Росія.

Другий абзац вилучити. Який другий абзац? А. четвертий абзац. Абзац четвертий вилучити.

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Аналіз політики владного режиму, це вилучити, бо він  тут перериває логіку, викладу я його далі в розширеному вигляді.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре. Хто за те, щоб його вилучити? Немає заперечень? Світлана.

 

ЗАЛІЩУК С.П.  Я би хотіла прокоментувати. Я  пам'ятаю, на робочій групі ми розглядали конкретно цей абзац, він був запропонований головою робочої групи Борисом Тарасюком і підтриманий представником Міністерства закордонних справ, і ми за нього проголосували всією робочою групою. Тому я зараз не зовсім розумію наскільки логічно переглядати якісь рішення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ні, тоді нехай буде, все.

 

ВОВК В.І.  Я уточню.  Володимир Андрійович пропонує просто його перенести в інше місце, на сьому сторінку.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Але в іншому зовсім формулюванні.

 

ВОВК В.І. В розширеному, в тому ж  формулюванні, в більш розширеному.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Там немає цього формулювання, Віктор Іванович.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Ми не говоримо тут про конкретні закони, ми тоді домовимося з вами, ми згадаємо конкретні механізми і ми їх перерахували. Це і договір з Росією, і статут, і Гельсінський заключний акт і так далі. Ми тоді врахували, що це, не назвати просто механізми, а розшифрувати які саме механізми було порушено.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я пропоную залишити цей абзац. А його вже далі, у вас там є розшифровка, вона трішки в іншому, скажімо, аспекті.

 

ВАСИЛЕНКО В.А.  Він тут не на місці, по-перше.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Він не заважає, він нормально. Колеги, давайте довго не дебатувати по якимось таким речам. За те, щоб залишити. Залишаємо його, правильно, Світлана?

 

ЗАЛІЩУК С.П. Я б пропонувала залишити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Залишаємо. Далі пішли. До абзацу п'ятого у реченні перше після слів "проти України" додати слова "не є випадковістю і". Третій, абзац, п'ятий.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Нема заперечень.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Нема заперечень. Нема? Нема. Все, пішли далі.

Друга сторінка. Третя сторінка, я перепрошую. Є в когось? Ні, ну може в когось на другий є, крім тих, що професор Василенко пропонує, тому я якраз і пропоную. Немає? Якщо немає по другій сторінці…

 

ВАСИЛЕНКО В.А.  А на другій сторінці є тут, я забув написати, тут після п'ятого абзацу тут ще одну постанову треба згадати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Яку саме?

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Постанову Верховної Ради про дерогацію, про відмову від…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я вважаю, що вона важлива, зважаючи на ………, да, важливо. Це дуже важливо, не заперечуємо.

Хто за те, щоб додати цю постанову? Всі, є.

Пішли далі. Третя сторінка у вас там останнє речення абзацу першого викласти. "Україна категорично не сприймає виборів, це не відповідає міжнародним…", місцеві вибори. Нема в мене заперечень. В кого є заперечення проти цього абзацу?

 

ЗАЛІЩУК С.П.  Я маю питання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка.

 

ЗАЛІЩУК С.П. В нас сформульовано цей пункт, що без дотримання безпеки ми не сприймаємо виборів. Чи правильно я розумію, що цей абзац, що ми взагалі не сприймаємо виборів там? Я не зовсім розумію логіки цієї поправки. Ми чітко написали…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Там "за таких умов".

 

ЗАЛІЩУК С.П.  …що це  спосіб легітимізації військових диктатур без дотримання безпекових умов, і  це важлива позиція, яку відстоює Україна і весь парламент. Навіть як би не ставилися там до Мінських угод, до поправок до Конституції і так далі. Тут йдеться про те, що… (Шум у залі)

Почекай! А чому формулювання, яке в нас є, ми не підтримуємо, яке виклала робоча група? Да, будь ласка,  я просто не розумію.

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Тут йдеться просто про місцеві вибори як інструмент вільного волевиявлення. Але  місцеві вибори, в яких умовах? В умовах окупації. Розумієте, в чому справа? Я питаю … пропоную написати "Україна категорично не сприймає проведення виборів у тимчасово окупованих  територіях". Тут принципова різниця. Ми не можемо погоджуватися на вибори, які знаходяться під окупацією і проводити вибори під дулами автоматів. Жодних стандартів міжнародних немає…

 

_______________. (Не чути)

 

ЗАЛІЩУК С.П.  Ще раз, ти пропонуєш окупацію виключити?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  За таких умов… конкретизувати ……….

 

ВАСИЛЕНКО В.А.    Да, умов триваючої військової агресії…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  "… за умов триваючої російської агресії". Це   ж правильно? Це ви хочете оце речення замінити.

 

ВАСИЛЕНКО В.А.  Я не проти. Да, я хочу замінити останнє речення. "… за умов триваючої окупації" хай  буде, це доповнює нормально. Але тут принципово наголосити, що вибори на окупованій території не прийнятні. Просто неприйнятні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. (Не чути)

 

ЗАЛІЩУК С.П. Я перепрошую. Вибачте. Я просто дивлюся, оскільки у нас немає порівняльної таблиці, ми зараз ухвалюємо теж, треба буде потім доопрацювати текст, бо я бачу, що у нас, вони співпадають речення які є в нашому абзаці, і в пропонованому. Треба, щоб хтось потім почистив цей текст.

 

______________. (Не чути)

 

ЗАЛІЩУК С.П. Але це означає, що ми потім знову повернемося до тексту. Просто, щоб ми… Треба було таблицю зробити.

 

АР’ЄВ В.І. Замість "за таких умов", "за умов триваючої збройної агресії Російської Федерації та наявності діючих на території ОРДЛО парамілітарних, незаконних парамілітарних угрупувань."

 

ВАСИЛЕНКО В.А.  Ну, я старався правки вносити таким чином, щоб не було повторів.

 

______________. (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А.  Добре.

 

______________. (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Це знову-таки принципово, тому що нам нав'язують ідею, що у нас конфлікт…

 

______________. (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Да. Справа в тому, що тут в цій постанові випала "тимчасово переміщені особи", зовсім випала. Це дуже важливий аспект і негативний наслідок...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Хай буде російська влада.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А.  Ну, тут тоді, щоб не було повторень. Ганна Миколаївна, щоб не було  повторень. Ми  давайте напишемо тут, оцю першу фразу ми прибираємо, а далі пишемо: російська влада завжди використовувала механізми співпраці проти України. Механізми співпраці визначені міжнародними угодами, проти України, і далі по тексту. От дивіться, перша половина першого  речення: аналіз практики ставлення Росії до України –  це прибирається, так. А далі пишемо: російська влада завжди використовувала передбачені в двосторонніх угодах механізми співпраці проти України.

 

 _______________.  (Не чути)

 

 ВАСИЛЕНКО В.А. Да, звичайно, це конкретизація. Тут помилка очевидно друкарська була. Я пропоную написати тут: Україна не повинна підвищувати існуючий рівень дипломатичного представництва в Росії. Не повинна підвищувати. Правильно, так Україна… Не припинити. Не повинні підвищувати рівень дипломатичного представництва в Росії. А далі…

 

______________.  (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А. А?

 

______________. (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А.  Не вводити посла до того, поки не припиниться агресія.

 

______________. (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А.  Ну і потім, значить, співпраця в оборонній галузі також не повинна бути. У нас всередині року, минулого року, була інформація, що там на 80 мільйонів доларів була торгівля зброєю з Росією. Ну, куди це годиться? І сьогодні є. Товари подвійного призначення. Ну, ми, що, фінансуємо і постачаємо російській армії зброю для того, щоб вони вбивали українців?

 

ЗАЛІЩУК С.П.   Я скажу свою точку зору з цього приводу. Я вважаю, що це серйозні питання, які ми зараз розглядаємо. Очевидно, що це рекомендації парламентських слухань, тому воно буде важливе, бо на основі них ми будемо далі оцінювати, наприклад, дії виконавчої влади, наскільки вони виконують наші рекомендації. Тому для того, щоб ухвалити деякі рішення, я думаю, що нам варто заслухати в тому числі, наприклад, Міністерство оборони, з одного боку. Увесь світ ухвалив санкції щодо можливості торгівлі з Росією щодо, наприклад, товарами подвійного призначення збройної галузі. Так? Але, я не знаю, Міністерство оборони, взагалі, має якісь контракти з російськими… Я от цією інформацією не володію. І чи є якесь, будь-яка інформація, яку б вони могли нам надати, яка б легалізувала, взагалі, ці процеси? Для мене це…

 

ВАСИЛЕНКО В.А.  Повністю призупинено.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Призупинено? О'кей.

 

ВАСИЛЕНКО В.А.  Все повністю ми зупинили.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Тоді взагалі варто вилучити це, тому що ми його вказуємо, як ніби воно у нас досі існує. Перепрошую.

 

_______________. (Не чути)

 

ЗАЛІЩУК С.П. Тобто в "Укроборонпрому" є?

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Це ж існує сьогодні.

 

_______________. (Не чути)

 

ЗАЛІЩУК С.П. Призупинені чи ні. Ну, бачите, у нас розходиться інформація, я вважаю, що тут цікаво…

 

_______________. (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Звичайно.

(Загальна дискусія)

 

ЗАЛІЩУК С.П.  Вважаю, що нам потрібно тут окрема розмова з якимись представниками Міноборони і МЗС.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Ну, добре.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. (Не чути)

 

ЗАЛІЩУК С.П. В останньому абзаці через кому вказані одні важливі… (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Не підвищувати існуючий рівень дипломатичного представництва.

 

 _______________.  (Не чути)

 

ЗАЛІЩУК С.П. (Не чути)

 

ВАСИЛЕНКО В.А. Світлана Петрівна, це нормальне  формулювання, не підвищувати існуючий рівень дипломатичного представництва.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Пішли далі. Хто за те, щоб…….. Восьма сторінка. Внести зміни до закону ……… (Не чути)

Хто – "за"? Хто за таку пропозицію?  Хто –  "проти"? Утримався?

Далі. У ……… абзаці після слова ………

……… Закону України про засади зовнішньої політики України, оскільки перший закон в незалежній Україні був ухвалений у 1993 році, тому дійсно це буде… Да, це була постанова, перепрошую. Для нас це буде дійсно на 26 році незалежності історичний крок, ми ухвалюємо новий закон, тому, дай боже, щоб це було. Все. А, ще є.

Далі редакційний характер. Хто там? Після "ведення переговорів" доповнити словами "з Російською Федерацією". Є в когось заперечення до першого? Немає.

 Будь ласка, далі. Там слова "докласти зусилля задля забезпечити", тут, мені здається, немає проблем.

Сторінка десята, "захисту" ……… замінити "словами прав людини". Немає? Редакційна, добре.

Далі. В абзаці "міжнародно-правові" вилучити… Немає в мене теж заперечень, в когось, якщо є, кажіть.

Третій. Мобілізувати підтримку з боку, посилити співпрацю з… Не бачу різниці. Немає заперечень?

 

_______________. Нема.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  П'ятий, забезпечити… Немає.

І восьмий, сформувати, вивчити. Немає. В когось є заперечення?

Колеги, нам треба це ухвалити, щоб готувати постанову, голосувати в парламенті.

Ще, перепрошую, є ті, які правки, ви бачите, тут виділено жирним. Давайте, будь ласка, сторінка дев'ята, перше, що виділено жирним. Одна з пропозицій, яка звучала під час слухань, озвучена мною, Іллєнком, Білозір Оксаною, це вивчити, ми її так сформулювали, ми обговорили з секретаріатом. Вивчити перспективи та доцільність участі України в проектах нових регіональних утворень, а  саме Балто-Чорноморський Союз, Балто-Чорноморсько-Каспійсько-Адріатичний Союз "Міжмор'я"). Ну, ми так сформулювали, щоб було вивчити перспективи та доцільність. Не так, щоб Україна вступала  туди, а от в такому ключі. Хто за те, щоб цей… Немає заперечень?  Немає заперечень, добре.

Далі. Ви бачите дальше 15, активізувати роботу щодо диверсифікації торговельно-економічного співробітництва. Там була моя пропозиція, зокрема ринки Африканського та Азійського регіонів. Після візиту Микольської в Кенію та Танзанію, а також візиту Президента в Індонезію і Малайзію, сьогодні ми одну з угод ратифікували, розширення нашої  експортної... Немає пропозицій.

 

ЗАЛІЩУК С.П.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, так і є,  африканських країн. Африканського континентів. Давайте додамо Латинську Америку, тому що, мені здається, це перспективно, особливо на ті проекти, які були в космодромах. Так, є, додаємо ще Латинської Америки. 

Далі дивимося, 16 пропозиція , це нова була, щодо вивчення питання та провести відповідні консультації щодо створення зони вільної торгівлі  з КНР. Я думаю, що після вчорашньої зустрічі Президента з головою КНР. Вивчити питання та провести консультації. Тут немає прямої рекомендації ратифікувати чи підписати. Є заперечення?  Добре.

Потім, вжити заходів з метою приєднання України до проекту економічного поясу нового "Шовкового шляху" та вивчити доцільність приєднання України, ви бачите, до формату співпраці  КНР з  країнами центральної та східної  Європи 16 плюс 1. Пропозиція Никорак, секретаря групи Україна-КНР. Є  в когось заперечення щодо Китаю?

Далі. 20 тоді залишаємо. 20 пункт. Розробити та затвердити Енергетичну стратегію України. Вчора якраз було одне з обговорень велике в парламенті щодо Енергетичної стратегії, це так само.

 

 _______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тому що енергетична стратегія передбачає, наприклад, блокування Nord Stream 2, який невигідний. "ОPAL", парламент звертався, щоб не було.  Ну тому що в Енергетичній стратегії якраз і є частина міжнародної адвокації, щоб нашу газотранспортну систему ніхто не міг обійти, знецінити і так далі.

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре, розробити Енергетичну стратегію України, як частину.

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Бачите, там домогтися змін і позицій європейської комісії щодо виключення газогону "OPAL".

 

ВАСИЛЕНКО В.А.   …просто його сформулювати трішки ………

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Може розробити та затвердити Енергетичну стратегію України, частина пропозиції  якої зміни позиції єврокомісії щодо включення…

 

_______________. Ні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні. Ні, це дві різні речі, вибачте.

 

ВАСИЛЕНКО В.А.   Давайте додамо, що там...

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре. Далі, 21 пункт. Розробити, тут проект Закону про енергетичну безпеку. Якщо є у нас енергетична стратегія, енергетична безпека, яка різниця між ними є?

 

ВОВК В.І. Давайте поєднаємо ці пункти, через кому поставимо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте, добре. 20-й і 21-й об'єднуємо, додаємо в контексті міжнародної там зовнішньої політики і так далі.

27 пункт. Забезпечити належний розвиток зв'язків з закордонними українцями…. В когось є заперечення?

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прекрасно.

 

ВОВК В.І.  Моя пропозиція і прохання є додати сюди, до цього додати в контексті забезпечити реалізацію Закону про закордонних українців в повній мірі. Тому що, на жаль, це проблема повноцінна, практична реалізація закону про закордонних.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. І додаємо до цього пункту "та реалізація до закордонних українців". Дякуємо. Нема заперечень? Нема.

Далі, 28-й. Інформаційна політика, можливо, це в рамках того, що РНБО оприлюднило стратегію, це  доктрина була, що з інформаційної безпеки, недавно. Так? 28 пункт, стратегія зовнішньої інформаційної політики, входження України до світового інформаційного простору, популяризації і все решта. Воно мені вже зараз здається трошки… Після того як РНБО затвердило інформаційну доктрину…

 

______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Да. Чи потрібно це зараз нам згадувати вже? Можливо, тоді краще переробити на те, щоб забезпечити реальні заходи на імплементацію доктрину з інформаційної безпеки? Чи як воно правильно звучало? Просто уточнити, Олег, уточнити в РНБО оцей документ останній. І ми зараз хотіли би провести окремо обговорення з Комітетом свободи слова, з Вікторією Сюмар, саме цієї інформаційної доктрини, можливо на наступному тижні. Так. Тому переробимо під оці вже останні, щоб…

Далі. Розробити і затвердити стратегію економізації зовнішньої політики, от. Це була одна з моїх пропозицій, яку підтримав також і пан Бураковський. Чому економізація зовнішньої політики? Ви знаєте, що наш комітет… Ну, оскільки ми будемо ратифікувати Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Я розмовляла з Микольською, які будуть наступні пріоритетні, там, Туреччина, Ізраїль. Тобто у нас має бути своя карта бачення, ну, крім Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом, Канадою. Які далі. Тобто у нас має бути якась певна стратегія як ми просуваємо український експорт, які з країн для нас є важливими. Немає заперечень? І це те, що, Ірина Степанівна, ви доповідали разом з Кубівим, коли вони це презентували.

Далі. 30 пункт, оптимізувати систему отримання віз іноземними абітурієнтами для навчання у вищих навчальних закладах в Україні. Це один з важливих пунктів, оскільки в Україні тільки, наприклад, з Африканського континенту більше 20 тисяч студентів. З країн Азії, там, потім –  Туркменістан, решта так само. Ці студенти потім є своєрідними адвокатами України в різних аспектах, оскільки вони тут вчились. І, ну, крім того, що вони тут вчяться, от, платять за освіту і так далі. Тобто це була пропозиція Шаповалової, Український центр міжнародної освіти, це Міністерство освіти і так далі.

Будь ласка, Світлана.

 

ЗАЛІЩУК С.П.  Але є інша сторона медалі. Я спілкувалася з нашими послами в деяких країнах, які чітко говорять, що, наприклад, з країн Азії і з країн Африки візи для абітурієнтів використовуються як спосіб просто нелегального переходу кордону з України на захід. Причому деякі університети зловживають цим в кількості сотнів і тисячів студентів. Більше того, ці люди як правило, потім це показує статистика, тут уже в середині, що ці люди можуть вчиняти злочини і дуже часто… і вони не отримують. Тобто деякі університети показують, що тільки 2 відсотки студентів, які отримали цю візу, потім закінчують цей університет. Тобто це – спосіб колосальної нелегальної… тобто є один заклад… Це надзвичайно корупціогенний момент, тому питання безпеки тут є теж ключове, і варто його дуже сильно враховувати.

Я хочу зауважити, що я стала свідком того, коли проти деяких послів влаштовували кампанію, що вони нібито ретрогради, і не дають візи, і блокують ці рішення, а насправді вони чітко показували, що їхня країна якраз є джерелом оцих нелегальних …….., і вони  відстоювали якраз наше і України інтереси. Так! Тому треба дуже збалансовано підійти для того, щоб ми не були, не допомагали цій проблемі просто.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка.

 

_______________. (Не чути) …українців живе, і щоб тільки українського походження могли отримувати освіту. Там багато країн вже не потребують візи. Так от, свого часу…

 

ВОВК В.І. Ну, я вам відповім, що тут немає проблеми, це врегульовано у законі про закордонних українців, для цього достатньо отримати посвідчення закордонного українця і без проблем приїхати в Україну. Так що ця проблема вже… вона була раніше, вона вже врегульована.

Але я хочу підтримати якраз колегу свою Світлану Петрівну, що це дуже сумнівне положення, воно надзвичайно корупціогенне, і давайте… Воно може внести і в залу нам – розумієте – зайві, так би мовити… Тому давайте знімемо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Знімаємо, Віктор Іванович. Ми знімаємо, але  я все ж думаю, що рано чи пізно нам треба….. щоб українські університети були… Добре!

Хто з усіма цими  правками за те, щоб підтримати? Дякую, колеги.

Колеги, наступне питання, ми запрошували міністра закордонних справ сьогодні пана Клімкіна для того, щоб почути стратегічні пріоритети зовнішньої політики у 2017 році, напрацювання шляхів співпраці з Міністерством та комітетом. Я вважаю, що … це моя пропозиція до членів комітету, оскільки міністра немає, то не слухати це запитання. І взагалі в цьому році запровадити практику: немає міністра, навіть якщо немає на рівні заступника міністра і так далі, не розглядати питання. Дивлячись яке, але питання стратегічне, співпраця комітету, міністерства або міністр, або ми хочемо запросити держсекретаря на наступне засідання комітету з ним. Спочатку хочемо почути міністра, потім держсекретаря пана Зайця для того, щоб проговорити. Можливо окремо тоді зберемося, не комітетом, щоб не чекати ці два тижні, поки не розглядати це питання. І взагалі прохання передати МЗС, що ми хотіли б бачити частіше міністра і, сподіваємось, що в нього з'явиться перший заступник, заступники і кадрова політика МЗС буде на іншому рівні чим це було всі ці часи.

Переходимо до питання сьомого, про затвердження орієнтовного плану роботи комітету. Я пропоную спочатку, щоб вже відпустити наших колег, можливо, орієнтовного плану міжнародних обмінів Верховної Ради на 2017 рік, а тоді комітету все-таки, бо тут вже дуже багато людей, які нас тут чекають. Зараз дивлюся, секунду. Будь ласка, знайдіть в матеріалах. Ось воно. Давайте зараз заслухаємо, ні, тут ще ПАЧЕС, це ми зараз розглянемо щодо участі взагалі.

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зараз розглянемо 8 пункт. Кожен комітет має затвердити орієнтовний план міжнародних обмінів Верховної Ради, який включають це візити спікера за кордон і в Україну, це візити профільні парламентських делегацій НАТО, ПАЧЕС, ОБСЄ, ПАРЄ і так далі, це групи дружби, це комітетські і так далі, тобто це…

 

_______________. Графік.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, графік Голови Верховної Ради і так далі. Тут у нас є радник з політичних питань Голови Верховної Ради Остап Кривдик, є Борис Миколайович Колісниченко заступник керівника Управління із забезпечення міжпарламентських Апарату Верховної Ради. Перепрошую, вітаємо.

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. І ви по тому ж питанню? Прекрасно. Я, колеги, що хочу сказати, у нас секретаріат зробив аналіз наших витрат порівняльних за 2015, 2016 роки, скільки ми витрачали. Тобто… (Шум у залі) Га? Бухгалтерія, да, бухгалтерія секретаріату, це дуже важливо, оскільки в 2015 році ми так економили, що 4 мільйони гривень були невитраченими, а багато візитів не можна було здійснити. У вас є, в кожного з членів комітету є, так? У вас є, от.

Є, звісно, у вас на 2017 скільки коштів заплановано, при… це 11 мільйонів 667 тисяч гривень заплановано, при розрахунковій потребі  35, 143 мільйони гривень для того, щоб була ефективною парламентська дипломатія. Це ті розрахунки, які є, тому ми теж повинні враховувати, як завжди, брак коштів. (Шум у залі) А минулого року, якщо ви візьмете цифри, ви подивитесь: було 11 мільйонів, так само, як, майже, у 2015 році, 11667, і на цей рік ми перебрали буквально на 300 тисяч гривень. Оскільки треба буде думати, ці ж самі делегації в ПАРЄ, коли  їдуть основні члени, заступники, наскільки це витратні певні витрати є по кожному депутату окремий розрахунок, хто скільки наїздив, куди, у відрядження і так далі. Ці документі так само є опрацьовані.

Тому  дивимося зараз з вами на цей орієнтовний план міжнародних обмінів… Так, почекайте, де воно? Тут є ще одне питання, в ньому включено… Я хочу, щоб ви зараз… ось він. Я сьогодні розмовляла із керівником постійної делегації в парламентській асамблеї Організації Чорноморського  економічного співробітництва. Ви знаєте, що Генасамблея  буде в Москві у червні 2016 року… (Шум у залі) Га? Комітет, перепрошую. Так!

Комітет буде, зараз у них буде в Сербії зустріч, там буде одне з питань щодо регламенту. Пані  Людмила вважає, що треба, ну, в залежності від того, як пройдуть … пройде зустріч в Сербії. То тоді просто залишити, тобто в орієнтовному плані. А потім по ситуації подивитися, якщо треба буде просто демонстративно не їхати, не брати участь, то… не брати.

Лист ви бачите від керівника постійної делегації, він є. А решта, весь документ, він у вас, ви бачили, мали можливість ознайомитися.

В когось є зауваження, пропозиції, прохання, питання? Будь ласка, Віктор Іванович, тоді…

 

ВОВК В.І.  В мене … це вже колись питання. І я погоджуюсь зщ ним, воно є актуальним. Це зайві витрати, які несе Верховна Рада у зв'язку з несвоєчасним виданням розпоряджень Головою Верховної Ради щодо відряджень по квиткам, авіаквиткам. Я можу… Авіаквитки дуже сильно залежать від того, наскільки завчасно вони викуповуються.

Я вчора, наприклад, мав викупити, тільки зміг викупити квиток для того, щоб в неділю відлітати на сесію ПАРЄ в Страсбург. Якби розпорядження бухгалтерія мала хоча б ще на тиждень раніше, я б як мінімум кілька тисяч гривень зекономив би для Апарату Верховної Ради. Ну, часто неекономія, вона пов'язана якраз з неналежним і несвоєчасним оформленням документів для фінансування наших поїздок за кордон.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ірина Степанівна, це куди саме? Почекайте.

 

ЛУЦЕНКО І.С. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ну, там чотири засідання. І це по п'ять учасників…

 

ЛУЦЕНКО І.С.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Де це, Людмила Олександрівна?

 

ЛУЦЕНКО І.С.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Що не можете? Зараз вам допоможуть.

Ні, ну, тут деякі, наприклад, десята сесія Парламентської асамблеї ГУАМ, десять представників. Це включають і секретаріат ГУАМ?

 

______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні, слухайте, ви ж пам'ятаєте поїздку в Брюссель.

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну там таких нема.

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Це в Києві буде, тут.

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Але ми маємо…

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Це до нас.

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М. Там невеликий ………, це до нас приїжджають. Там, наприклад………

 

_______________. (Не чути)

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М.  Да, це вони приїжджають до нас, але там різні, наскільки я розумію, Борис Миколайович, там різні умови, вони буває просто…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте ми заслухаємо дійсно Бориса Миколайовича, будь ласка.

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М. Кількість учасників кожної делегації, вона розраховується, виходячи з кількісного складу постійно відповідної постійної делегації у відповідній структурі. Тому обмежити це треба, щоб обмежувала постійно кожна делегація, приймала рішення. Там, наприклад, 10 членів в парламентському комітеті асоціації, вони як виберуть, хто буде їхати? То ми записуємо…

 

_______________. (Не чути)

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М.  Це має бути окреме рішення.

 

ЛУЦЕНКО І.С.  (Не чути)   Якщо ми затверджуємо склад, то давайте затверджувати…

 

_______________. (Не чути)

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М.  Постійна делегація, вона представляє повний політичний спектр парламенту, вона представляє парламент.

 

АР’ЄВ В.І. …Давайте розтягнемо те, що… (Не чути)

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М. У нас 12 членів в ПАРЄ ми маємо.

 

АР'ЄВ В.І.  Давайте все ж таки зорієнтуємося.

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М.  Ви ж прийняли рішення на комітеті.

(Загальна дискусія)

 

 АР'ЄВ В.І.  Тим більше, що да, ми ж не знали що.  Не буде, вони за це зробили буквально тільки вчора виключили Росію, ну Росія виключила із такого ж орієнтовного переліку. Але інша справа, що нам дуже  потрібно зараз буде, вже є ця повна делегація, відбиватися від, там будуть дуже сильні атаки, оскільки... Моніторинговим, лист Бурбака в даному разі не грає ролі. Є у  нас затверджена делегація, послані грамоти вірчі. Все, крапка. І у нас доповідь по Україні там є, яка, причому з великою небезпекою, що нам насують туди.

Можна я закінчу. Я пропоную все ж таки нам повернути  практику, або щоб члени делегацій могли самостійно купувати квитки заздалегідь з метою  економії, або, дійсно, щось зробити з вчасним підписанням розпоряджень. Тому що це,  дійсно, є величезна проблема, оскільки розпорядження зазвичай готуються прямо під поїздку, і квиток коштує тоді як мінімум в два рази, а то і в два з половиною дорожче. Але саме квитки є і основною…

 

ГУЗЬ І.В. Треба з Боднарем працювати, щоб він чіткіше нас розумів. Значить, дивіться, Ірино Степанівно, я, наприклад, погоджуюся з вами. Якщо ми зараз будемо механічно кромсати, наприклад, дивіться, двадцять там з  чотирьох до двох, мені здається, що ми можемо це відкласти?

 

_______________. (Не чути)

 

ГУЗЬ І.В. Ми не можемо. Я, наприклад, я не готовий зараз, дивіться, я ж так розумію і ЄВРОНЕСТ, і ОБСЄ щось там розраховували, працювали, тобто є якісь формули, представництво наше, кількість голосів і все інше, зараз отак взяти з 29 зменшити до трьох чи до 17, я не знаю, як це. Тому простіше нам спільно об'єднатися і попробувати пролобіювати більше коштів. Тому що фактично, мені здається, ну, от хтось говорив предметно за кошти з Парубієм, членом чи колишнім членом нашої фракції? Я думаю, що якби це питання ми почали обговорювати… Це в кошторисі прописано?

 

_______________. (Не чути)

 

ГУЗЬ І.В. В кошторисі? Чекайте, так ми не прийняли кошторис, можна один… Що, що?

 

_______________. (Не чути)

 

ГУЗЬ І.В. Ні, так ми його мусимо прийняти рано чи пізно, там без зарплат, але поставити вимогу. Давайте про це ми поговоримо, що з скількох там, з 16 чи скількох?

 

_______________. 11.

 

ГУЗЬ І.В. Давайте ми до 20, до 25 збільшимо, це реально, я вважаю, якщо ми тут спільно об'єднаємось. Не реально? Ні, так оце, а зараз кромсати, тут таке. Я думаю, що у нас є всі шанси Андрія Володимировича і апарат переконати, що це важливо. Що це таке, подивіться, 15, 16. Значить, не вдало говорили. 2015, 2016, 2017 роки суми ті самі, долар, все інше, ми ж розуміємо, і пріоритетність, і так далі. Давайте про це поговоримо і домовимося про зустріч з Парубієм, чітко йому розкажемо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. (Не чути)

 

ГУЗЬ І.В. Доручити ……… Там, я думаю, є деякі питання, легенько де ми 20 мільйонів щипнемо і ми потім вам ……… цю ситуацію, але ми пояснимо громадськості, що це не………. Але є де ущипнути, щоб конкретика, …………… скажуть, де взяти? А от дивіться: раз, два, три!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Але що ще важливо.:…………… треба щоб їхала вся делегація …………….. (Не чути)

 

АР’ЄВ В.І. Там є доповідь по Україні, і це там робота, комітет………..

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Це робота має бути прокомунікована в суспільстві. Ми маємо ……. Статей……….. тобто це має бути… (Загальна дискусія)

Яка пропозиція зараз? Колеги, дивіться, яка пропозиція…

 

ГУЗЬ І.В.  В мене пропозиція є: затверджувати це, цей документ, але домовитися нам випрацювати на наступному………… засідання стратегію лобіювання цих ресурсів. Я думаю, у нас є всі шанси…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Та ні, ……… зараз……….. коли кошторис буде?... (Загальна дискусія)

 

ГУЗЬ І.В.  І він не буде завтра підтриманий, завтра ………..

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Колеги! Шановні колеги, перше питання: ……… які будуть в Москві, залишаємо? А потім по ситуації зрозуміємо, чи їхати, чи не їхати.

 

_______________.  …… вважають, що треба…………

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Зараз залишаємо, а там по ситуації…  Я не кажу………… може, і не треба  буде…

Друге, …………. затверджуємо……. (Не чути) Є ось цей графік…

(Загальна дискусія)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  (Не чути)

Олексій.

 

ГОНЧАРЕНКО О.О.  Шановні колеги, дякую за можливість виступити.

Я зараз тут представляю групу дружби Україна-Франція. У нас запланований візит, його не було вже кілька років…

 

______________. (Не чути)

 

ГОНЧАРЕНКО О.О.  Та ні. До нас в Україну.

 

______________. (Не чути)

 

ГОНЧАРЕНКО О.О. Так правильно. Але виникли проблеми, які я прошу вашого рішення, щоб їх вирішити.

Перша проблема. Там мова йшла спочатку, ну, там про кількість людей, це можна вирішити. Головна проблема на сьогоднішній день одна. Ми запропонували французьким колегам і отримали від них попередню згоду, бо це нам потрібно, щоб вони приїхали до зони антитерористичної операції, наприклад, Краматорськ. Ну, зрозуміло, що там не на межу розмежування, але все ж таки десь там. І от попередню згоду отримали. Але зараз, коли ми відпрацьовуємо це з Апаратом Верховної Ради, вони кажуть, що рішення комітету виключно профінансувати знаходження французької делегації в місті Києві. Ну, тобто це не є можливим. Там у нас в планах є Київ, зона АТО і Одеса. Що стосується Одеси, це була позиція французів, що вони хочуть в Одесу. Але так як я сам одесит то я можу в Одесі організувати сам, мені не потрібна жодна копійка бюджетна. Але я не можу зорганізувати сам їх переміщення в зону АТО, із зони АТО, тобто це не є можливим. Тому я прошу комітет, щоб ви своїм рішенням підтримали те, що мова іде не лише про місто Київ, а і про зону АТО і про пересування французької делегації по Україні. Бо інакше ми не можемо це зробити, інакше…

 

______________. (Не чути)

 

ГОНЧАРЕНКО О.О.  Да.  

Також хочу вас проінформувати, що попередньо ми отримали згоду, це особливо пану Володимиру буде цікаво, пане Рене Руке, який є керівником делегації ПАРЄ, делегації французької в ПАРЄ, приїхати в рамках цієї делегації, що є для нас важливим і тому прошу вас просто прийняти відповідне рішення.

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М.  Справа в тому, що вже протягом, напевно, останніх десяти років жоден візит, скажемо так, іноземної делегації за межами Києва Верховна Рада не фінансувала.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чому?

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М.  Тому що це, наскільки я розумію, пов'язано з проведенням тендерної закупівлі, і тому ми навіть не можемо, ми розуміємо абсурдність ситуації…

 

ГОНЧАРЕНКО О.О.  А тендерна що, на мікроавтобуси?

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М.  Ні, автобаза то автобаза, це інше питання. Але, наприклад, там готель той же самий, проживання, харчування.

 

ГОНЧАРЕНКО О.О.  Добре, ну а в Києві ми ж їх розміщуємо в готелях?

 

АР’ЄВ В.І. Почекайте, а ……… спеціальний закон там є, там питання безпеки ……… Ви визначтеся, тому що, якщо це можливо ……… одна справа, але зона антитерористичної операції, є ж список готелів, які рекомендують для прийняття іноземних делегацій, які пов'язані з рівнем безпеки. І там, наскільки я пам'ятаю, ми ухвалювали рішення ………

 

ЗАЛІЩУК С.П.  Шановні колеги, дозвольте…

 

ГОНЧАРЕНКО О.О.  Ну так це треба вирішити для всіх.

 

ЗАЛІЩУК С.П.  Дозвольте я скажу, я особисто хочу підтримати це рішення і обґрунтувати його таким чином, що насправді ми бачимо, що найефективніший спосіб переконувати наших європейських колег, особливо там, де ухвалюються дуже не прості рішення, відбуваються  дуже не прості політичні процеси, шляхом привезення їх на місце і показання їм ситуації і ми з вами маємо прекрасний досвід як це робиться. Нам щастило, коли самі… Вони самі себе оплачували, британці, ми їм все організували, але вони самі за все платили повністю. І це, до речі, призвело до дуже серйозного зрушення серед настроїв у Комітетів закордонних справ Великобританії, ми це бачили.

Тепер, я вважаю, що ми повинні ухвалити, ми з вами ухвалюємо політичне рішення і даємо доручення нашому виконавчому органу, знайти рішення як його забезпечити. Це дивно було би, якщо  через те що не можна провести тендер, весь світ проводить тендери, знайти спосіб. Звичайно, значить, провести його невідкладно. Тому що не можна через якісь, ну бухгалтерського процесу ми не можемо ухвалити політичне рішення і провести делегацію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. (Не чути)

 

ГОНЧАРЕНКО О.О.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. У Франції вибори… (Не чути)

Хто – "за"?  (Не чути)

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, не наші проблеми. Колеги, все.

 

ГОНЧАРЕНКО О.О.   Дякую, дуже колеги. Дякую вам дуже.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Офіційне рішення комітету ми пришлемо.

 

ГОНЧАРЕНКО О.О. Дякую вам дуже.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Почекайте, ми ще говорили про …………,  є один нюанс. Я підтримую …………. ……….треба просто розуміти відповідальність того, що потім бухгалтерія має …………..

 

ЗАЛІЩУК С.П. Але це теж питання. Якщо у депутата температура 39 і він не їде, але він має відшкодувати державі ……….…………, який складає чотиримісячну зарплату, теж неадекватне рішення. Коли я можу привести справку з нашої лікарні Верховної Ради.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги……… яке має бути рішення……

 

ЗАЛІЩУК С.П. Без поважної причини…………..

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. (Не чути)

 

ЗАЛІЩУК С.П. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  …давайте дамо доручення це питання якось проговорити, тому що  це реально велика економія коштів………….

Оскільки тут вже зразу в нас є Борис Миколайович, ………… До нас лише у кінці листопада ……………. і можуть проводити з нами ………. відеозв'язку.……(Не чути)

(Загальна дискусія)

 

______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Треба взяти нашого колегу Петра ………… друга-побратима "Самооборони", йому просто пояснити і сказати………. Це ж технічне рішення, і все! Просто підписувати не …….. Правильно?

 

АР’ЄВ В.І.  Але рекомендувати колегам народним депутатам визначатися заздалегідь …….. Теж є проблема, оскільки багато хто не може …………. Я от подумаю. Ні! (Загальна дискусія)

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М. Я хотів по квитках сказати, що, з одного боку, да, треба їх раніше купляти. Але в Апараті купляють квитки найдешевші, як нам кажуть, які… Да! Які не мають властивості, що їх можна повернути. Тобто по такому тарифу, який не повертається. І тому тут дві, скажемо, проблеми: з однієї сторони – да! – ми раніше купимо, а з іншого боку, хтось може захворіти, хтось може не поїхати, хтось може відмовитися. Тобто якби квитки були ті, що повертаються, то їх можна було б у будь-який момент здати, і… якщо людина не їде, і повернути назад кошти. А якщо квиток купляється у авіакомпанії, яка закордонна, яка, скажемо, її не цікавить, чи це з Верховної Ради  їде людина, чи не з Верховної Ради  людина. Їй заплатили гроші, по такому тарифу купили, ви на це погодилися і маєте летіти або ж втратити кошти.

 

АР’ЄВ В.І. Пане Борис, ви праві абсолютно. Просто, що питання в тому, що, якщо заздалегідь навіть... Але, тоді ми можемо, доручити тоді відповідальним особам із секретаріату, хто займається зовнішньоекономічними нашими відносинами, провести відповідні перемовини з авіакомпаніями для того, щоб укласти відповідні угоди.

 

______________. (Не чути)

 

АР’ЄВ В.І.. Ні, не комітету. А ми можемо доручити, відповідно запропонувати, щоб в секретаріаті Верховної Ради провели відповідні переговори за участю, з авіакомпаніями, які найчастіше використовуються, це наскільки я розумію, це "МАУ", "Люфтганза", "Ер Франсе", "Австрійські авіалінії", "KLM", для того, щоб отримати певні умови для цього. Це один із виходів.

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М. У нас в принципі в Апараті займається цим Управління справами, відповідний відділ, вони ці угоди укладають весь час. І це варто їх би заслухати і…

 

______________. (Не чути)

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М.  Тобто їх треба просто запросити і фахівців.

 

______________. (Не чути)

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М.  То якби у нас була тариф "економ плюс", який повертається, то це… (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  (Не чути)

 

КОЛІСНІЧЕНКО Б.М.  Значить, я хотів звернути увагу на…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Так, давайте затвердимо цей орієнтовний календар з візитами Парламентської асамблеї, спікера, і ……………..

Хто – "проти"? Хто утримався? ………

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ірина Степанівна, щодо бюджету. Треба проаналізувати, …………. що в цьому році збільшити фінансування на……… ви готові подивитися……….

 

ЛУЦЕНКО І.С. Я готова подивитися, але я…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Кошторис…

 

ЛУЦЕНКО І.С. … все-таки за те, щоб …………

(Загальна дискусія)

Не цю………….

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре, не цю………  Але ……… кошторис не можна?

 

ЛУЦЕНКО І.С.  Але я за те, щоб змінити кількість людей………..

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Хто за те, щоб від комітету доручити …………… аналіз кошторису, де можна…………

 

_______________.  …………. Верховної Ради.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Верховної Ради, так!

 

ЛУЦЕНКО І.С.  І кількість людей.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  І кількість людей.

 

ЛУЦЕНКО І.С.  Обов'язково…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Да. Для обговорення цінової політики на квитки…………..

Ви бачили план комітету… (Не чути)

 

ГУЗЬ І.С. Шановні колеги, я вчора мав розмову з керівником NDI-Україна, я  у них був у офісі, і діє їхня пропозиція, Ганна Миколаївна, що NDI готовий фінансувати наші поїздки комітету, але необов'язково як комітету окремих членів, по регіонах України з метою пропаганди європейського вектору , інформування, все інше і так далі.

Я пропоную нам скористатися. Бо я зазначив, що  зробити виїзні засідання нам буде важко. Але  вони готові. Наприклад, кажуть, якщо  є три-чотири члени комітету, які готові їхати в якісь регіони країни, вони готові  фінансувати. Я просто говорю про те, що давайте просто ми при бажанні  скористаємося такою можливістю.  Я, наприклад, готовий виділяти свій час і їхати по країні. NDI готовий фінансувати поїздки членів комітету, не обов'язково як комітетіу членів, по регіонах України з метою, якою ми  захочемо. Тобто сформуємо порядок денний, це можуть бути зустрічі зі студентами,  це можуть бути і все інше.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ.  Я вам дуже дякую.

 

ГУЗЬ І.В. На Волинь я пропоную першу поїздку як прикордонний регіон, я готовий організувати за кошти американських платників податків, я думаю, що відмовлятися не варто.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дуже дякую. Оскільки ця пропозиція раніше, ми її виносили декілька разів на комітет. У нас були пропозиції: а) відвідати Ужгород, Закарпаття, і там провести засідання комітету. Тема обговорювалася мною, потім у нас було поїхати в Дніпро. Але оскільки секретаріат запрошував кілька разів… Не було кворуму, щоб проводити як засідання комітету. Тому зараз… І тоді  це розглядалося як засідання комітету, нас не вистачало, завжди всі були, хто в роз'їздах, хто як. Тому зараз, я думаю, що це пропозиція слушна, і треба такі візити часто робити. Інші члени комітету в Україні, особливо ті актуальні питання, які є. Я її підтримую. Пропонуйте.

Я хотіла б, щоб Ігор Володимирович надіслав нам,  всім членам комітету пропозиції, наприклад, перший візит Волинь, такі-то числа, що ми там побачимо, якусь орієнтовну програму – все; другий візит, там Луганськ, Луганська область – перепрошую – Маріуполь, ще там, коли. От такий. Щоб ми могли вже собі в цей календарний план.

Тому …

 

ГУЗЬ І.В.  І хто може – їде.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Хто може – їде.

 

ГУЗЬ І.В. Два-три члени комітету.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Це, я вважаю, достатньо нормально. Це якщо вони, можливо, зустріч, зустрітися із студентами, проговорити роботу комітету, інше. (Шум у залі) Я згідна. Ті ж самі рекомендації парламентських слухань з нашими пріоритетами зовнішньої політики  теж можна поділитися із студентами, із людьми і так далі.  Рішення приймається.

Хто за те, щоб цей орієнтовний план затвердити? Це – орієнтовний, це не те, що там… Хто – "за"?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.  Одне лише питання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Яке питання? Будь ласка.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Прошу ……….. перший розділ ………… пункту і перелік законопроектів, які розглянуті у комітеті, але  або вже втратили актуальність, або не були розглянуті на сесії Верховної Ради. ……….. зараз прийняти рішення…….. на розгляд шостої сесії.

Тобто, перше, йде мова про проект Постанови про звернення Верховної Ради  до Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо розгляду  законопроекту 5094 - ………стабільності ………… України. Ми розглянули, тоді…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Не склалося у голосуванні…

 

_______________.   (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Зняти його.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.   Його не зняли, воно так і залишилося на нашому …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ми пропонуємо його зняти.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.   ……….. прийняти рішення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Знімемо. Знімаємо. Да, знімемо. (Загальна дискусія)

Колеги, дивіться, тут ще була одна пропозиція, раз ми вже говоримо про оцю… цей проект Постанови, про звернення Верховної Ради  ……….., ми на вихідних проговорювали  з Віктором Івановичем, один з варіантів, після інавгурації Трампа зробити звернення українського парламенту до нової адміністрації, до Трампа і до конгресу, до всіх разом щодо співпраці з Україною, виконання зобов'язань своїх в рамках Угоди про нерозповсюдження ядерної зброї, до якої Україна приєдналася під час Будапештського меморандуму, що український народ очікує і надалі політики підтримки нашої боротьби за територіальну цілісність, санкцій продовження і так далі. Отаке звернення. Віктор Іванович, вже драфт звернення є. Тобто, щоб якщо…

 

ВОВК В.І.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ви мені сказали ………….. Ну, є… Добре. Віктор Іванович, окремо поговоримо.

Ідея. Після інавгурації звернення від українського парламенту до нового Президента США, його адміністрації і Конгресу щодо продовження підтримки співпраці, стратегічного двостороннього партнерства і так далі.

Ви хотіли щось сказати, перепрошую?

 

______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Це ……………..

Дивіться. То ми можемо просто замість цієї постанови, коли ми розробимо нову, ми там згадаємо ті, які зараз на розгляді в Конгресі, ті акти, проекти законів, які на протидію російській агресії, на підтримку продовження санкційної політики і так далі. Ми їх просто згадаємо. Ми все одно буде розробляти драфт з МЗС, тексту звернення від українського парламенту от в такому ключі. Гаразд? Тоді пропонує, щоб ми почали готувати цей текст звернення, а вже його одразу розглянемо і так далі. Тим більше, МЗС вважає, що це…

 

______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. МЗС дасть свої ідеї і ми включимо туди оці акти, які важливі, далі.

Будь ласка, ……………

 

______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Там нові.

 

______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, хто проти ідеї звернення від парламенту до нової адміністрації Президента? Ніхто. Все. Готуємо текст. МЗС, будь ласка, давайте драфт з секретаріатом. Віктор Іванович має напрацювання, в мене теж є напрацювання, я вам скину своє бачення, поділимося. Володя, я розумію, будь ласка, у нас ще купа питань, ідеї, за які ти відповідальний.

Голосуємо за орієнтовний план комітету. "За"? З виключенням цього. Знімаємо це, що вже не втратило актуальність.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О. Ні, ні, треба погодитися. Цей знімаємо. Далі, втратив  актуальність звернення до Президента щодо внесення на ратифікацію Стамбульської конвенції. Вона вже ……….

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Теж знімаємо.

 

 НЕСТЕРЕНКО Л.О.  Вже ж внесена вона.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Далі, внесено, далі.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.  Далі, дві постанови  комітету. Одна була подана Віктором Івановичем, дві постанови по Польщі, одна Віктором Івановичем була подана, друга…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Та вони вже неактуальні. Все. Знімаємо.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.  Знімаємо. Так, і по Дадіну, ви пам'ятаєте, приймали рішення, але на сесії так і не поставили.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Так треба ставити, хай буде, хай залишається. Він досі сидить, тортури продовжуються. Все, є. Прийняли рішення. Все, Людмила Олександрівна? Загалом прийняли, все.

Колеги, наступний пункт 9. Про зміни постійної делегації ВРУ в ПАРЄ. Листи голови депутатської фракції "Народний фронт" Бурбака. Хто дивився цей лист? Будь ласка, Володя доповідайте як член ПАРЄ.

 

АР'ЄВ В.І. Я хочу нагадати, що делегація формується лише раз на рік. Крім того, в даному листі йдеться про те, що запропонувати  нового члена делегації, але  квота, наскільки, якщо ми подивимося список, вона є розподілена між фактично 50 на 50, між "Народним фронтом" і "Блоком Петра Порошенка". У нас є цікава ситуація, при цьому що ми для того, щоб когось виключати чи пересовувати, ми все ж таки рішенням комітету ухвалили ще в 2014 році, що одна посада іде позафракційним. Тобто інша квота була, яка на сьогоднішній день є вакантною, займалася Надією Савченко і була в принципі поза обчисленням.

Тому в даному разі, оскільки делегація на сьогоднішній день є сформованою, то, зокрема, міняти когось точно неможливо, а розглядати кандидатуру лише за поданням однієї фракції без врахування квотування… квотності іншої фракції, яка має свою половинку, я вважаю недоцільним.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тоді почекаємо, поки БПП представить свою кандидатуру чи як?

 

АР'ЄВ В.І.  У нас немає рішення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Рішення БПП нема? (Шум у залі) Заступникам.

 

АР'ЄВ В.І.  Ні, у нас… заступника ми можемо поставити у будь-який момент, вакантне місце може бути… (Шум у залі) Немає? Це має  бути спільна кандидатура.

(Загальна дискусія)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка.

 

ГУЗЬ І.В.   Ні, перенести – раз. Але доручити членам комітету, членам фракції БПП і "Народний фронт" провести, зобов'язати і  попросити керівників фракції і винести одне рішення. Так чи ні?

(Загальна дискусія)

 

АР'ЄВ В.І. По квотуванню ми можемо розглянути ситуацію, наприклад, із квотами окремо визначити на початку листопада цього року, коли закінчиться остання сесія…

 

ГУЗЬ І.В.    А що, ми зараз не можемо?

 

АР'ЄВ В.І. Можемо і зараз, звісно, але це не впливатиме на цю  делегацію, це впливатиме – по квотам я маю на увазі – лише  на делегацію, яка формується у 2018 році. (Шум у залі) По квотам: хто, кому, скільки йде. Зараз у нас є те, що уже міняти ми не можемо по квотам, фактично, на сьогоднішній день.

 

ГУЗЬ І.В.    Ну, приймається?

 

АР'ЄВ В.І. У нас, якщо ми навіть приймаємо  рішення якесь, наприклад, що ми забираємо позафракційних – да? – то це можливо лише на  2018 рік. Ніяк інакше, тому що у нас є рішення комітету, яке не мінялося про те що позафракційні мають одне місце.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Колеги, давайте…

 

АР'ЄВ В.І.  Ну це на 2018 рік.

 

ГУЗЬ І.В.   Але це що має бути спільне рішення?

 

ВОВК В.І. Я думаю, що це ваш переговорний процес. Моє бачення...  Послухайте, це між вами, безумовно, між вашими двома фракціями. Наша фракція, власне кажучи, тут не претендує жодним чином. Але я розумію ситуацію так, що квота – це  одне місце і один заступник. Там ви між  собою ділите фактично насправді місце  в повній мірі і члена, і заступника. За рахунок оцієї квоти і члена, і заступника є представником представник позафракційний. Я так розумію, що "БПП" підтримає вже фактично свою частину цієї половинки. Як я ще раз кажу, квота – це два місця, члена, одна квота – це один член і один заступник. В цій частині членом вже є представник позафракційних, залишається в цій квоті половинка – це заступник.

Я особисто вважаю логічним, що ця половинка піде вашій половинці, "Народному фронту".

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, Володя, давайте ви розберетеся, "БПП" з "Народним фронтом", не зараз. Пропускаємо це питання.

Переходимо до наступного 10 пункту порядку денного. Ви бачите, у нас є міжпарламентські обміни, в 17-му році. Прше з них – це парламентські слухання ООН з проблематики збереження морських ресурсів. Штаб-квартира ООН, Нью-Йорк. Воно виходить в лютому поїздка. Це передбачено так само в плані календарному, це візит як щорічний. Ви бачили ці листи прохання.

Чому тут важливо поїхати в Нью-Йорк, коли буде штаб-квартира, хоча тематика збереження морських ресурсів, але взагалі, Україна головує  в радбезі ООН якраз в лютому.

Тому, я вважаю, щоб доцільно було би кошти, які ми витрачатимемо, щоб ті парламентарі, які туди поїдуть, могли би взяти участь. Ну, хто їде зараз, ми дивимося, тут є  пропозиції, ми надсилали виклик. Нам надіслав Комітет з питань екологічної політики відповіді, рекомендації кого?

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні. До побачення.

Де це їхній лист, я не бачу?

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Почекайте, де воно, ці їхні відповіді?

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Оце є, так? Бачу.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.  У плані передбачено ………., який щойно затвердили три особи. Вони хочуть п'ять представників.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До побачення.

Кого вони пропонують?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.   Вони не пропонують чітко, просто пишуть, що передбачити ………

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні, ну це абсолютно безвідповідальна відповідь. Що це за знущання?

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.   Я думаю, що просто ми …………….

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Просто тут важливо, розумієте, хто ці три чоловіки. Тому що, з однієї сторони, я не впевнена, що в нас є аж три експерти з проблематики збереження морських ресурсів. А якщо вже їхати в ООН, то треба радитися з нашим послом Єльченком там, що конкретно троє депутатів, яких ми відправимо, вони можуть зробити, зважаючи на головування, там будуть якісь паралельні дебати. Україна  буде ініціювати, є якась програма. Чому хотіли сьогодні заслухати Клімкіна, щоб почути якісь стратегічні пріоритети, і в цьому аспекті якраз і почути про головування в Радбезі, і що потрібно від парламенту і так дальше.

Які пропозиції будуть щодо цього питання? Троє. Немає кандидатів поки що. Кандидатів немає.

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре. Давайте трьох кандидатів, все. Звіт обов'язково. Є. Добре.

Пішли… Комітет? Да. Комітет, все.

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Однозначно. Є.

Далі, колеги. Бачите, є участь представників ВРУ в регіональному семінарі з цілей сталого розвитку   для парламентарів Центральної та Східної… Це теж з календарного плану в нас записано. Дивимося далі, кого ми радили? Це теж, ми направляли офіційні листи в комітети, щоб вони когось порадили. В екологічний направляли. Від них відповіді теж немає.

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Де це ви те бачите?

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чого секретаріату? Ні. Якого секретаріату?

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні, депутатів відправляємо, представництво. Який секретаріат? Що вони будуть робити? Ні, такого не буде.

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Такого не буде. Це три депутати, сталий розвиток – це і енергетика… Хай хтось їде з енергетичного комітету, хтось з екологічного комітету. Якщо хтось хоче з комітету… Економіка, …

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.  Три різних комітети.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Все. Направляємо ще в ці комітети, хай радять по одному. Хто – "за"? Тільки три депутати. Є.

Співпраці… Володя, МПС, Бангладеш. Дуже цікаво, пам'ятаєте, з МПС в нас було…

 

АР'ЄВ В.І. З МПС у нас ситуація ви знаєте, яка. Особливо з тим, що нам не вдасться уникнути століття революції, і МПС в Санкт-Петербурзі ми, українська делегація, ігнорує. Ми ухвалили це…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Що ми не їдемо. А в Бангладеш їдемо?

 

АР'ЄВ В.І. В Бангладеш їдемо. І треба їхати туди достатньо сильною командою, яка зможе відповідним чином, принаймні…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слухайте, хто у нас зараз на ……… пішов в МЗС? Хто в нас буде займатися від секретаріату? Щоб знову не було проколів, як минулого разу?

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні. А хто займався?

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Просто я пам'ятаю, була тоді ідея від імені спікера парламенту чи щось зробити, таку статтю, щоб Росія не спекулювала на столітті Жовтневої революції і так далі. А наша якась типу як протидія, тобто щоб ми пояснювали і тим, які поїдуть в Росію на МПС до сторіччя в жовтні і так дальше. То там була якась ціла інформаційна кампанія. Ми тоді збиралися з Кислицею і проговорювали, як ми МПС намагаємося вже біль системно  працювати.

 

АР'ЄВ В.І.  Нам потрібно просто сильну делегацію туди послати, яка просто має досвід, зокрема це принаймні проведення таких компаній серйозних на…

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Я пропоную провести, не визначати зараз, провести реальну нараду, запросити Кислицю, запросити цей і вже думати, як ми готуємося до Бангладешу, як ми будемо відпрацьовувати, через які країни, які  поїдуть в Росію восени на МПС, який меседж, тобто це треба вже реально готувати.

Ні, ні, дякую. Ні, ні, будь ласка. Мені є куди працювати. От треба зібрати нараду. Треба зібрати окрему нараду. Давайте на наступному тижні зберемо. Борис Іванович цим займався, Крулько займався, там Іонова їздила,  Ключковська, да… Бучковська, да.  Збираємо. Треба проговорити спочатку стратегію з Кислицею обов'язково як із заступником міністра, який в цім плані відповідає.

Пішли далі. Дивіться, є пропозиція до пріоритетних напрямів  співпраці, тут є по країнам, це те, що ми мали окремо зібратися, які під ті наші загальні пріоритети є зведена інформація щодо міжпарламентських обмінів. Так само є частина, вже ті листи, які вже прийшли до нас.

 

 АР'ЄВ В.І.  Дозвольте, можна?

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Так. Ось вони, будь ласка.

 

 АР'ЄВ В.І. Прошу врахувати бачення того, що 2017 рік стане надзвичайно складним в плані для України, в плані утримання санкцій проти Російської Федерації. Ми бачимо, що відбувається. Тому я пропоную пріоритетними напрямами зробити ті країни, які  на сьогоднішній день найбільш є хиткими в цьому плані і з якими при цьому можна працювати. Тобто це обов'язково ми маємо, це Сполучені Штати Америки, це ситуація, яка з Трампом…

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Я говорила з нашим послом, коли візит доцільно робити.

 

АР'ЄВ В.І. Це дуже важливо. І відповідно, я вважаю, що європейські країни, які  є найбільш визначні.  Ну, Франція у нас буде зараз...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Візит сюди.

 

АР'ЄВ В.І. Да, візит сюди. Але я думаю, що інтенсифікація залежно від, особливо від результатів виборів, там не є однозначна ситуація вибору між Фійоном і Ле Пен, якщо ми знаємо, там можуть бути і сюрпризи, особливо з боку незалежного кандидата. І країни, які в Європейському Союзі займають таку помірковану, лояльну до Росії позицію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Володю.

Що я би хотіла додати від себе, колеги. Я підтримую те, що, дійсно, потрібен візит у  Сполучені  Штати Америки. Але десь після того як вже бути інаугурація, і  через місяців два, коли сформуються всі ці …….. і так далі, і тоді ми вже матимемо можливість, і це треба планувати.

Друге, те, що я дивлюся з тих, що запропонували. Окрім Трансатлантичного і в такому ширшому сьогодні, добре, що у нас сьогодні були канадійці, трохи нам там зекономили. Але ще важливо Ізраїль, ми говорили з послом Ізраїлю, і добре, що на наступному тижні вже нарешті відбудеться зустріч торгово-економічної комісії між двома, тобто це такий певний  хороший сигнал.

Вони нам зроблять запрошення, я думаю, що важливо взагалі після цієї ситуації з резолюцією і так далі, їхати так само в Ізраїль, якщо буде запрошення, тобто комітетом.

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Арабський, я знаю, що буде один з візитів на вищому рівні. Дивіться, те, що я пропоную, США, Ізраїль. Плюс до нас будуть Молдова, вони зараз перенесли з січня на початок до березня. Тобто це їхній зараз час, це теж важливо, особливо після їхніх президентських виборів. Пропоную також включити візит в Білорусь, він не буде дорого витратним, але думаю, що так само важливо…

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Тебе обов'язково.

І Румунія. Пам'ятаєте, ми з вами проговорювали на скільки у нас і Польща, і стосунки з ними є одні, я Румунія так само вважаю важливим, тому що у них був візит в 2015 до нас, в грудні в Румунії відбулися парламентські вибори, у них вже сформовано там уряд. І  розглянуто серед двосторонньої співпраці…

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ні, ми не голосуємо, ми зараз намагаємося, ми обговорюємо, тому що у нас немає ніколи часу і ми це переносимо, тому що деякі візити, наприклад Румунія, треба говорити, вже планувати деякі візити, Ізраїль, так само, мати на увазі, якщо ми це приймаємо, то підтверджувати ізраїльській стороні і готуватися, наприклад, на кінець лютого-березень. Вони говорять, що ми готові їхати і так далі. І буде офіційне запрошення зі сторони Ізраїлю. Тому, щоб потім не вийшло, що буде офіційне запрошення, а це не входить до пріоритету і так далі. Зважаючи на ліміт коштів. Будь ласка, ви… (Шум у залі) Так!

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Угорщина хоче до нас їхати. Тому… 

 

_______________.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Будь ласка, сюди.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Я підтримую системний розгляд цього питання,  прошу включити його у порядок денний наступного засідання десь нагорі, щоб ми його системно обговорили і запропонували. Так само пропоную розглянути питання, будуть вибори і в Нідерландах, ми не знаємо, чим вони закінчаться, я би і  туди планувала підпитанням, да? Так само і в Болгарії, якщо буде… там  теж будуть вибори, ми пам'ятаємо, що там непроста ситуація між соціалістами і  консерваторами.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Їх  можна  запросити сюди. Ми, якщо частина…

 

ЗАЛІЩУК С.П.  В залежності теж, як складуються там результати, я б розглядала можливість поїхати туди.

Давайте всі ці наші пропозиції розішлемо членам комітету, щоб кожний виклав свої пропозиції і обґрунтування, і на наступному засіданні ми системно розглянемо. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Світлана Петрівна.

Я пропоную Володимиру Ігоревичу запросити всіх на чай з  тортиком, де ми окремо проговоримо. Тому що не можемо на комітеті, де в нас завжди багато питань… Хай дружина спече торт. Де  можна буде просто проговорити, щоб небагато часу. Тому що тут є ряд матеріалів, тому що воно буде дуже довго, займе багато часу.

Будь ласка, Віктор Іванович.

 

ВОВК В.І.  У мене пропозиція: просто зацікавленість членів комітету створити робочу групу. Як вона створена була, робоча група?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Не треба нам робочої групи.

 

ВОВК В.І.  І нехай вона збереться і опрацює цю тематику, вивчить і так далі, і внесе пропозицію саме як робоча група комітету з тих членів комітету, хто…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Навіщо нам робоча група? В нас є голова підкомітету, який займається безпосередньо цими питаннями. Володя, будь ласка! Все!

 

ВОВК В.І.  Тоді повинні провести засідання підкомітету  у складі всіх тих депутатів, хто...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Так оце якраз і є… Віктор Іванович, не треба створювати, в нас купа робочих груп по реформі дипслужби, по всьому. Давайте… Володимир Ігоревич, ви можете провести засідання підкомітету і запропонувати вже на комітет проговорений варіант? (Шум у залі) Ні, вже на наступне засідання комітету принести. Правильно!

Готові? Я пропоную проголосувати, щоб дати доручення голові підкомітету підготувати це… Хто –  "за"?

 

______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Ви – "за"?  Ти – "за".  Одноголосно.

 

______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, парламентська, цей, ПАР, Південно-Африканська Республіка. Володя.

Ірина Степанівна, я розумію, вже закінчуємо.

 

АР'ЄВ В.І.  Шановні колеги, у нас є протокол організаційного засідання народних депутатів, які виявили бажання увійти до складу депутатської групи з Південно-Африканською Республікою. Ухвалили обрати керівником групи народного депутата Владислава Даніліна. Заступником керівника… Кого?  Єдакова, да. І секретарем Стеценка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Хто – "за"? Є рішення.

Далі. Друзі, до нас звернулася перший заступник Ірина Геращенко про проведення спільних комітетських слухань щодо виконання Україною Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Ну, відверто скажу, я не розумію, чому до нашого комітету це прохання. Тобто хоча у нас є голова підкомітету з європейської і атлантичної інтеграції. Але, мені здається, що ми і так займаємося від Африки, до ситуації з Російською Федерацією, до Білорусії, до всього. Ще нам… Ну, тобто є цілий комітет. Я чесно вам скажу, я не бачу доцільності нашої там співучасті. Але, якщо хтось з членів комітету бажає. Просто на рівні комітету я не бачу доцільності.

 

______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Індивідуально? Гаразд. Хто за таке рішення? Є.

ПАР затвердили.

Ще два питання і розходимося. Так, реформа дипслужби, колеги. У нас виникли деякі нюанси з засіданнями робочої групи. Ми надіслали зараз листи в уряд, щоб вони почали паралельно опрацьовувати МЗСівський текст законопроекту про дипслужбу. Міністерство фінансів, Міністерство соціполітики, ще ряд міністерств, почути їхню позицію, щоб не створювати паралельно додаткові робочі групи. Попросили пришвидшити. І тоді, щоб вже мати всі погодження від уряду і всіх міністерств, тоді вже виносити на комітет проговорення оцих всіх питань, які були там конфліктні.  Ми залучили ще також до обговорення на останньому, зокрема, засіданні, ще в минулому році, брали представники наших Служба зовнішньої розвідки, інші організації, які долучилися до обговорення тексту закону про дипслужбу. Тому ми дуже сподіваємося, що ми швидко побачимо текст. І в цьому році проголосуємо і будем цей…

Далі, Світлана Петрівна, 12 пункт, будь ласка.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Шановні колеги, ця організація громадська "Сильніші разом", яка представила нам звіт, оскільки ми є бенефіціаром їхнього фінансування, їхньої роботи, вони представили звіт у відповідності до зразка, по-перше, комітету, а по-друге, Кабінету Міністрів, я так розумію, постанови. Так? Звіт був розісланий раніше членам комітету. я особисто переглянула, в мене зауважень не було, прошу висловитися.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Ігор Володимирович.

В когось є якісь? Колеги, взагалі нам треба вийти системно із цієї ситуації з законом, тому що це абсолютно дурна практика, ці бенефіціарство, комітети, ……… цього. Я пропоную на наступний раз закликати Олену Тригуб чи кого там з Міністерства економіки. По-перше, зміни в постанову 153, щоб закінчити весь цей, немає дипломатичних у мене слів як підібрати, весь цей непорядок, який є і запровадити.

Я сьогодні зустріла у коридорі Віктора Галасюка, який теж розповідав про те, що з міжнародною допомогою треба щось робити, у нас має бути цей підхід, що нам треба, Україні, а не тільки те, що нам постійно щось пропонують. Тобто виробити якусь стратегію співпраці з міжнародними організаціями і так далі, тобто нам треба якось сісти комплексно. Пригадайте, у нас були у 2015 році слухання комітетські "Механізми контролю над ефективним використанням міжнародної допомоги", і як результат  Міністерство економіки випустило сайт open-at.gov.ua, де всі проекти, які є, але все одного треба щось з цим робити більш системно. Зараз пропоную це затвердити. В кого є заперечення? Хто – "за"? Затвердили цей звіт. Але все одно винести, будь ласка, на наступний порядок денний, що з цим законом, можливо, два комітети.

Про звернення районних та обласних рад щодо міжнародно-правових питань, це дуже взагалі цікаво дивитися, яка в нас активна діяльність, подивіться, скільки їх там наших різних місцевих органів рад з рекомендаціями, що нам робити у зовнішній політиці. Дуже чудові научні приклади, які у нас всі великі стратегії на місцях, тому це вам до ознайомлення, до відома і так далі.

Далі. Про хід підготовки робочої наради щодо напрямків та партнерської співпраці України з НАТО. Ви бачили, що комітет наш ініціював декілька листів, ми обговорювали раніше щодо приєднання України до Центру передового досвіду з енергетичної безпеки, який є у Вільнюсі, це наша можливість крім трастових фондів НАТО. Також була одна з ідей, це створення Центру з передового досвіду з протидії військовій агресії, гібридній війні. Але ця ініціатива, вже зараз фіни її перейняли, але все одно Україна має, хоч і не член НАТО, найбільший досвід практичний. Взагалі була ідея проговорити, зібратися тут, оскільки у нас є підкомітет з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, взагалі сісти з Іванною Климпуш-Цинцадзе, з Міністерством оборони, іншими, проговорити, які пріоритети на цей 2017 рік, парламентський контроль в сфері безпеки і оброни, інші речі. Тому була така ідея робочої наради. Але треба, щоб хтось взяв відповідальність за якесь її проведення і так далі.

Чи є думки щодо доцільності, важливості і забезпечення…

 

_______________. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я, Світлана Петрівна, вам пропонувала як голові підкомітету з євроатлантичної інтеграції. Але якщо вам ідея…  Гаразд, добре, тоді ми проговоримо, вам запропонуємо, щоб сьогодні, бо я бачу, що вже у всіх настрій завершувати засідання…

 

ВОВК В.І.  (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка,  почекайте, ще останнє, будь ласка.

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.  У нас дві робочі групи,  одна робоча група засідає…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Якщо ми проти ще створення робочих груп…

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.  (Не чути)

У нас ще є робоча група по узгодженню і виробленню консолідованої…

 

ВОВК В.І. Є готовий проект, я готовий внести на робочу групу, коли…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Коли?

 

ВОВК В.І.  Коли готові зібратися.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зараз я думаю, члени  комітету …..… на цю робочу групу. І пропозицію в п'ятницю…  Якщо Світлана Петрівна…

 

ВОВК В.І. (Не чути)  

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Віктор Іванович, так скиньте спершу текст на емейл, щоб можна було до  групи прийти і висловити… Зараз я гляну календар, почекайте.

(Загальна дискусія)

П'ятниця, я можу на другу годину, не на довго…

 

НЕСТЕРЕНКО Л.О.  14.00.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Але ви скидайте текст до того, щоб ми прийшли і  зразу затвердили. Ну як скажімо? Не бачили текст, Віктор Іванович, там багато вже …

Ще робоча група по Стамбульській конвенції.

 

ЛУЦЕНКО І.С. 12-а, вівторок.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  12-а, вівторок. Чудово.

 

ЛУЦЕНКО І.С.  Вже розіслано…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Розіслано, все. Добре.

Колеги, якщо ми зробимо по інформаційній доктрині, інформаційній безпеці, якщо цей проект з'явиться, там,  РНБО, то я вас повідомлю, ми проведемо одне теж засідання. Поки що не буду казати…

 

ЗАЛІЩУК С.П.  (Не чути)