Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

08 червня 2016, 10:11

Стенограма засідання Комітету 12.04.2016

СТЕНОГРАМА

засідання Комітету у закордонних справах

12 квітня 2016 року

веде засідання Голова Комітету ГОПКО Г.М.

 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, всім доброго дня!

Ми можемо розпочинати засідання нашого Комітету. Хочу сказати, що на прохання чотирьох колег членів Комітету у закордонних справах, які написали офіційний лист, він також у вас є в розданих матеріалах, щодо проведення позачергового засідання. На прохання членів Комітету Володимира Ар'єва. Відповідно до частини другої статті 43 Закону України "Про комітети Верховної Ради" голова Комітету зобов'язаний скликати засідання Комітету, якщо на цьому наполягає неменше третини членів Комітету.

У разі якщо голова Комітету на вимогу його членів не скликає засідання, вони можуть зібратися самостійно і за наявності кворуму обрати ad hoc головуючого для введення цього засідання. Саме в нас зараз є 6 членів Комітету, фактично кворум є, тобто ми можемо, ми можемо ті члени Комітету були повідомленні. В обід секретаріат отримав підтвердження від членів Комітету, що вони будуть на засіданні.

Тому прошу зараз надати слово Володимиру Ар'єву, на прохання якого якраз і зібране це засідання.

Будь ласка.

 

АР'ЄВ В. І. Шановні колеги. Оскільки на засіданні, де розглядався законопроект, точніше проект постанови (№ 4221), видно так вийшло, що я мусив ходити між двома комітетами. І на комітеті з питань правоохоронної діяльності, розглядався мій законопроект, де я був головним автором, відповідно комітет з питань правоохоронної діяльності головним комітетом. То мені доводилося весь цей час бігати між двома комітетами, оскільки у нас зазвичай засідання, всі відбуваються в один час, що є вкрай незручно для того щоб відвідувати засідання одночасно, як ви розумієте. Але коли я повернувся, була досить слушна пропозиція Бориса Івановича Тарасюка, щодо того, щоб здійснити підготовку, до такого можливого кроку як розірвання, чи припинення дипломатичних відносин із Російською Федерацією. Я вважаю, що це підготовка має бути зроблена, і зроблені організаційно-правові заходи щодо цього кроку, але, логіка дії відповідно підказує, що спочатку треба проводити організаційно-правові заходи, а потім уже чи зупиняти чи припиняти дипломатичні відносини з Російською Федерацією. Крім того, я чітко вважав і вважаю, від самого початку розгляду цього питання, що це треба робити не тоді, коли це хочеться комусь, чи шановним авторам цього проекту постанови, а тоді, коли це треба. Тобто можна говорити краще рано, там, чи ніж ніколи, чи пізно ніж ніколи. Я вважаю, що краще вчасно. І оце найголовніше питання.

Якщо ми використовуємо всі дипломатичні можливості впливу, на ситуацію, які ми маємо на сьогоднішній день, лише тому  що комусь захотілося постріляти, то тоді, коли треба буде, патронів вже не залишиться. Тому я категорично проти того щоб робити такі дії, вчиняти такі дії, без попередньої серйозної підготовки, і без того щоб узгодити це все із всіма структурами, і інституціями, відповідальними за українську зовнішню політку. Тому, оскільки я не почув будучи відсутнім, першу частину пропозицію Бориса Івановича Тарасюка, щодо того щоб призупинити, я помилково віддав голос, за те щоб відповідно підготуватися до можливого кроку. Тому вважаю, що віддав свій голос не за не за ту пропозицію, і не за ту, і не за той текс, якій відповідає моїм переконанням, і тому, і оскільки питання для мене надзвичайно важливе. Це я прошу повернутися до розгляду цього питання, проголосувати щодо повернення, і потім розглядати уже відповідно постатейно або щодо конкретних пропозицій знову. 

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Володимире.

Відповідно до Закону про Регламент, і діяльність комітетів, стаття 44 чітко говорить: прийняті Комітетом акти, можуть бути переглянуті якщо за це проголосує більшість, від затвердженого Верховною Радою України складу членів Комітету. Перегляд актів Комітету, у випадках, коли рішення з відповідного питання вже прийнято Верховною Радою України не допускається. Оскільки парламент ще не приймав рішення з цього питання, то тільки коли більшість від затвердженого Верховною Радою України  складу комітетів. Це 6 членів Комітету, тому я пропоную на відповідності до листа, який є від чотирьох депутатів. Про те щоб спочатку поставити на голосування, про те щоб переголосувати рішення Комітету, якщо буде на це рішення, то тоді буде голосування по самому рішенню щодо цього конкретного проекту закону, проекту постанови.

Колеги. Хто за те, щоб переголосувати це рішення? Зважаючи на ту аргументацію, яку сказав Володимир Ар'єв.

Будь ласка.

Хто – "за"?

 

БОГДАНОВА В.О.  6 - "За"

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  6 - "За".

Тепер, шановні колеги! Потрібно ухвалити рішення Комітету щодо цієї, проекту постанови про припинення дипломатичних відносин з Російською Федерацією.

Які в кого є пропозиції?

 

КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ І.О. Можна? Я візьму на себе сміливість запропонувати членам Комітету, відхилити законопроект про номер, проект постанови про припинення дипломатичних відносин з Російською Федерацією, (номер 4221).

Мені здається, що аргументації там, на минулому засіданні я наводила достатньо, принаймні намагаючись зрозуміти там, аргументацію колег, чому вони вносили цей законопроект зараз. Вважаю, що два роки після початку конфлікту, зараз розривати відносини, а є і варіант виключно розриву дипломатичних відносин, більше ніякого варіанту немає, там, призупинення як звучало на минулому Комітеті. Чи ще, чи ще якого-небудь варіанту. Немає, тому я би пропонувала відхилити цей проект постанови, який внесений колегами. Якщо потрібно буде дискутувати, я готова навести додаткові аргументи, чому, чому саме так, таку пропозицію я вношу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, колеги. В кого які ще пропозиції?

Є, відхилити, на доопрацювання відправити. Тоді прийняти цей законопроект або відхилити на доопрацювання ніхто не... (не чути)

 

 Колеги. Колеги ми вже заслуховували…, ця дискусія в нас була більше півтори години.

(Шум у залі)

(Загальна дискусія)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні члени, колеги.

 

(Шум у залі)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні члени Комітету. Ви заперечуєте щоб виступали?

(Шум у залі)

 

КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ І.О.  На підході ще один колега, ви не можете не хвилюватися.

(Шум у залі)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я вам даю слово. Якщо, шановні члени Комітету, ви не заперечуєте виступу?

Члени Комітету не заперечують. Будь ласка, виступайте.

 

ЗАЛІЩУК С.П.  Я прошу… Можна я за себе скажу. Я вдячна…

 

КОРОЧИНСЬКА О.А.  Так ви заперечуєте, чи ні.

 

ЗАЛІЩУК С.П. Я вдячна якщо я скажу. Спасибі. (Загальна дискусія)

Отже, я прошу до присутніх на Комітеті висловлювати повагу до членів Комітету, дотримуватися певної дисципліни, і якщо, і культури спілкування, моє прохання. Дуже вдячна.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Я перепрошую, колеги. Ви заперечуєте проти того, щоб надати слово, колезі виступити? Чи ви, ми дозволимо виступити представнику Радикальної партії, щодо цього питання.

 

(Загальна дискусія)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Колеги. Я пропоную надати слово, виступити. Якщо ви не заперечуєте все-таки…

 

АР’ЄВ В.І. Колеги, але, можна в рамках регламенту там, виступ до двох хвилин, трьох хвилин.

 

(Шум у залі) 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ви можете висловитися зараз, будь ласка, можете висловитися, тому що члени Комітету можуть приймати рішення на основі обговорення, якщо…

 

(Шум у залі) 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я тоді оскільки не має кворуму, ми відповідно прийняття цього рішення, можемо перенести на інше засідання Комітету, ну якщо є можемо завтра розглянути внести в порядок денний, можна в інший день.

 

(Шум у залі) 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. У нас немає, у нас потрібно буде просто ухвалити рішення. Ухвалити рішення, ми можемо в принципі завтра під час засідання комітету. Ми це скасували, а рішення можемо ухвалити завтра.

Шановні колеги. Будь ласка, пане Олександре.

 

_______________. (Не чути) 

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ.  У нас є кворум. Тому шановні колеги.

(Шум у залі)

 

ГООВУЮЧИЙ. Я би попросила присутніх колег запрошених на це засідання в принципі вести себе коректно. Можна. Дякуємо.

 

КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ І.О.  Колеги я бачу що це перетворюється просто на певну гру, тому я би пропонувала повернутися до пропонованого мною, від разу прийняття рішення, про відхилення, про відхилення, про відхилення проекту постанови про припинення дипломатичних відносин з Російською Федерацією (номер 4221).

Я би просила голову комітету поставити це питання на голосування.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Іванна Орестівна. Тобто в нас є, три, дві пропозиції.

Перша.  Це рекомендувати парламент ухвалити, або відхилити.

Колеги. Я пропоную дати дві хвилини в рамках регламенту виступити, бо….

(Шум у залі) 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Колеги. Хто за те щоб дати виступити слово, хто за те щоб дати виступити представнику групи спів…. (Не чути) 

Хто проти? Хто утримався?

Рішення немає.

 

_______________. (Не чути) 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги! Я пропоную голосувати. Хто за те щоб…

(Шум у залі) 

Ми авторам уже давали слово.

 

(Шум у залі)

 

МОСІЙЧУК І.В. Почекайте, коли розглядалась моя постанова, мене не запросили, відповідно я не знав, слова не дали.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Тоді було три співавтори постанови які виступали. І пане Парасюк, ось ваш лист ми відповідали тим, хто до нас звернувся на це……...

Вас не було в списку тих хто подавав.

Колеги. Хто за те щоб цю постанову підтримати?

Хто за те щоб підтримати?

Хто за це щоб підтримати цей проект постанови?

Хто – "за"?

(Шум у залі) 

 

ПАРАСЮК В.З. Почекайте. Пан Присяжнюк тільки прийшов, він не може знати, що тут реально відбувалося. На засіданні комітету, де говорили співавтори, його не було. Це неповага до членів комітету, ……… (Шум у залі) 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я перепрошую. Я ставлю на голосування пропозицію члена комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе. (Шум у залі) 

Про те щоб відхилити цей проект закону.

Хто за те щоб відхилити?  (Шум у залі)

Хто – "за"? (Шум у залі)

Хто за те щоб відхилити?  (Шум у залі)

Хто – "за"? Одноголосно. Рішення прийнято.

Дякую.

 

КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ І.О.   6 членів Комітету за відхилення постанови.