Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

29 грудня 2014, 09:25

Голова Комітету VIII скликання

 

 

     

            Гопко Ганна Миколаївна  народилась 4 березня 1982 року, с. Ганачівка, Перемишлянський район, Львівська область, Україна. Громадянка України.

            Безперервно проживаю на території України з моменту народження (32 роки).

            Освіта:

середняПідволочиська школа №2, закінчила у 1999 році з відзнакою;

вищаЛьвівський національний університет ім. І. Франка, ф-т журналістики, спеціальність «міжнародна журналістика», магістр, закінчила у 2004р.;

кандидат наук із соціальних комунікаційзахистила дисертацію «Екологічна публіцистика» в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, 2009р. Вперше в історії українського журналістикознавства запропонувала визначення екологічної публіцистики, з’ясувала тенденції висвітлення проблем навколишнього середовища та запропонувала шляхи їх розв’язання.

            Закінчила Українську школу політичних студій, є експертом із громадського лобіювання для Інституту політичної освіти. В червні 2013 року на запрошення Counterpart International Kazakhstan провела 2-денний тренінг із адвокації для кращих ГО Казахстану.

          Трудова та громадська діяльність:

           2000 – фіналіст другого Європейського аудіовізуального конкурсу «Сталий розвиток в новинах» на тему «Довкілля та здоров’я» (Париж). Спеціальний приз журі за оригінальне розкриття екологічної проблеми (2000);

          2001 – власний кореспондент телеканалу Інтер у Львові;

          2004 – диплом (CEP Diploma for achievements in ecological teaching);

          2005 – 2007 – менеджер з комунікацій проекту міжнародної допомоги ISC/UCAN USAID;

          2007лауреат всеукраїнського конкурсу «Соціальний журналіст» (третя премія) Міністерства праці та соціальної політики в номінації «Соціальний захист інвалідів»;

          2007 – Почесна грамота за перемогу у ІІ Всеукраїнському творчому конкурсі серед журналістів на кращий матеріал з висвітлення екологічної тематики «Збережемо разом»;

          2008 – диплом від Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health (навчальна програма з лідерства у контролі над тютюном);

         2007-2009 – координатор проектів в Україні міжнародної громадської організації «Кампанії за майбутнє без куріння»;

         2009-2013 – співзасновник, заступник голови правління регіонального центру громадянського представництва «Життя»;

          Диплом з програми стажування в Інституті з громадського здоров’я Джонс Хопкінс (США, Балтімор), член  Київського Хабу Глобал Шейперсів Всесвітнього Економічного Форуму.

         Працювала в програмах технічної допомоги, зокрема, в проекті UCAN/ISC (USAID) із розвитку громадянського суспільства.

         Здійснювала експортування в розробці ініціативи за «Доступне житло» - «Владо, будуй обіцяне», захисті Біличанського лісу, захисті прав пацієнтів.

         Серед інших справ – затарення пестицидів в селі Сянки у Західній Україні та повернення природо-заповідного статусу заказнику «Корналовичі» (призупинення вирубки 200-літніх дубів). У 2005 році вела авторську програму «З життя лісу» (5 канал), радіопрограму «Екогармонія» (радіо «Люкс», 2002).

         Громадська активність:

         Активіст Громадського сектору Євромайдан,

         співзасновник громадської Ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», заступник Голови, член Опікунської ради НДСЛ «Охматдит», член наглядової ради Національного медичного університету ім. Богомольця, член правління Центру протидії корупції, член наглядової ради ГО «Центр ЮА», Інституту медіа права та Пацієнти України, експерт в сфері громадського адвокатування та політичних комунікацій.

          Одна з координаторів антитютюнової кампанії, яку визнано однією з найуспішніших адвокаційних кампаній в Україні. Працювала координатором з адвокації міжнародної громадської організації «Кампанії за майбутнє дітей без куріння» - лідера в США та світі у боротьбі із тютюновою епідемією, партнера Глобальної ініціативи Блумберга щодо зменшення споживання тютюну (2007-2010 рр.), експертом Ініціативи ООН «Навколишнє середовище та безпека», консультантом місій Секретаріату Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну з оцінки потреб в контролі над тютюном в Киргизстані, Грузії.

         У 2014 році отримала Нагороду НДІ за розвиток демократії та отримала Certificate of Merit у Georgetown University.

         Виборних посад не обіймала. Безпартійна.

         Заміжня, маю доньку.