21 липня 2017, 09:36

Зустріч Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганни Гопко та Заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марії Іонової з Віце-прем’єр-міністром Республіки Молдова з питань реінтеграції Георге Беланом

            20 липня 2017 року Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко та Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова провели зустріч з Віце-прем’єр-міністром Республіки Молдова з питань реінтеграції Георге Беланом. З української сторони у зустрічі взяли участь народні депутати Віктор Романюк, Микола Величкович та представник Міністерства закордонних справ України Валерій Жовтенко.

На початку зустрічі, сторони відзначили позитивну тенденцію розвитку двосторонніх українсько-молдавських відносин та підкреслили важливість подальшого їх поглиблення на основі взаємовигідного співробітництва.

У цьому зв’язку молдовська сторона наголосила на важливості запровадження спільного контролю у прикордонному пункті пропуску «Кучурган», що стало практичним кроком України на шляху підтримки державного суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова.

Сторони також констатували, що на сучасному етапі розвиток співпраці прикордонних служб у галузі безпеки має пріоритетне значення, оскільки обидві країни протистоять російській агресії. Народний депутат України М.Іонова наголосила на непохитності української позиції щодо неможливості будь-яких поступок зовнішньому ворогу і на відповідальності Росії за розв’язування конфлікту в Україні.

Голова Комітету Г.Гопко зазначила, що Україна готова надавати свою консультаційну та експертну допомогу Молдові у питаннях захисту інформаційного простору, боротьби з російською пропагандою тощо.

Окремо сторони акцентували увагу на наявності великого потенціалу у розвитку економічної співпраці та проведенні спільних заходів на міжнародній арені.