Головна > Документи > Слухання та "круглі столи" 8 скликання

Діяльність Комітету

Міжпарламентські групи дружби

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Слухання та "круглі столи" 8 скликання

26 червня 2017, 11:17

Круглий стіл на тему: "Стратегія зовнішньої політики України"

За ініціативи Голови Комітету Ганни Гопко 23 червня 2017 року  відбувся круглий стіл на тему: «Стратегія зовнішньої політики України». Організаторами проекту виступили Інститут суспільно-економічних досліджень (ІСЕД).

Україна повинна вибудовувати власну суб’єктну зовнішню політику, зокрема із використанням енергетичної дипломатії, вважає Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко. За її словами сьогодні надзвичайно важливо блокувати будівництво газопроводу «Північний потік -2» і переконати європейські країни, які у ньому зацікавлені, що він принесе лише короткострокову вигоду. На думку парламентаря, у довгостроковій перспективі монополія "Газпрому" є небезпечною для Європи.

Заступник Голови Комітету у закордонних справах Борис Тарасюк вважає, що дискусія навколо нової Стратегії зовнішньої політики сьогодні як ніколи на часі.

Народний депутат, член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Наталія Кацер-Бучковська заявила що енергетична дипломатія і питання енергетичної безпеки мають стати невід’ємними складовими Стратегії зовнішньої політики України. Вона також сподівається, що вже найближчим часом будуть прийняті два закони: про засади зовнішньої політики і закон про засади енергетичної безпеки.

У зовнішній політиці України на першому місці має бути національна безпека, збереження суверенітету і територіальної цілісності. Задля цього необхідно зміцнити державні інститути і перетворити Україну на сильну демократичну державу. Експерт-міжнародник ІСЕД Микола Капітоненко озвучив основні пріоритети зовнішньої політики.

Документ "Стратегія зовнішньої політики України" усебічно та детально розглядає стратегію та майбутній розвиток відносин України як з регіональними так і з глобальними партнерами, а також концептуально окреслює цілі і пріоритети зовнішньої політики України. Документ окреслює виклики у міжнародному середовищі – тероризм, слабкість міжнародних та державних інститутів, інформаційну гібридну війну, тяжіння до силових методів та ін. "Стратегія зовнішньої політики України" бере за основу економічну, енергетичну та культурну дипломатію як рушії просування позитивного іміджу України та українських інтересів у світі та зазначає, що створення благополучного внутрішнього середовища вкрай необхідно для просування інтересів України глобально. Окремим блоком йде безпекова ситуація в Україні, порушення суверенітету та територіальної цілісності України з боку Росії, та побудова міжнародних альянсів довкола цього виклику.

У рамках заходу були обговорені важливість та актуальність даного документу, а також його майбутнє у нормативно-правовому полі. Експерти надали свою конструктивну критику щодо підкреслення жорсткішої зовнішньої політики України та зазначення чітких цілей, які Україна прагне досягти на міжнародній арені.